КОІПОПК

Гру 14 2017

Print this Запис

Майстер-клас Кисляк Надії Прохорівни з проблеми “Формування мовленнєвих компетенцій учнів у процесі вивчення української мови і літератури”

13 грудня 2017 року відбулося перше заняття майстер-класу Кисляк Надії Прохорівни, учителя української мови і літератури Навчально-виховного комплексу “Вишгородська районна гімназія “Інтелект” – загальноосвітня школа І ступеня” Вишгородського району, учителя-методиста, із теми “Методи, прийоми, форми роботи, що сприяють формуванню мовленнєвих компетенцій учнів”.

Із початком роботи майстер-класу учасників привітала Філоненко Галина Василівна, завідувач методичним кабінетом відділу освіти Вишгородської РДА. Гостинно зустріла й презентувала освітній заклад Шубко Інна Василівна, директор НВК “Вишгородська районна гімназія “Інтелект” – загальноосвітня школа І ступеня. Іванишин Мирослава Петрівна, практичний психолог гімназії, провела психолого-педагогічний тренінг “Будьмо знайомі”. Бичевська Лідія Василівна, методист відділу методики викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”, познайомила учасників з організацією роботи та змістом діяльності майстер-класу з проблеми “Формування мовленнєвих компетенцій учнів у процесі вивчення української мови та літератури”

Під час заняття були розглянуті такі питання:

– Презентація досвіду роботи. Коментований показ методів, прийомів, які розкривають систему роботи керівника майстер-класу.
– Практичне заняття з теми “Культура усного мовлення. Публічний виступ  (підготовлений та непідготовлений) на морально-етичну тему”. 11 клас.
– Обмін думками щодо методів, прийомів та форм роботи, що сприяють формуванню мовленнєвих компетенцій учнів.

Із метою вивчення потреб, запитів та побажань учасників майстер-класу було проведено вхідне анкетування.

Учасникам майстер-класу було запропоновано практичне завдання: Підготувати творчий проект із теми “Методи, прийоми, форми, роботи, що сприяють формуванню мовленнєвих компетенцій учнів”.

Наступне заняття відбудеться 21 лютого 2018 року.

Учасники залишили відгуки про майстер-клас:

Сучасна освіта – освіта для життя,  адже всі знання людина має активно й продуктивно використовувати в нестандартних ситуаціях і з метою розв’язання певних життєво важливих проблем.   Компетентна особистість не тільки має знання, а й уміє, може й готова доцільно й ефективно їх застосувати. Сьогодні однією з ключових компетентностей  Нової української школи названо «спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди. Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, удома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування».

Тож бути носієм органіки української мови, мовним експертом і порадником – в Україні завжди означало бути причетним до справи нелегкої, а то й небезпечної і вимагало  особливого мовного  таланту. Зразком поєднання цих рис є Кисляк Надія Прохорівна, учитель української мови та літератури НВК «Гімназія «Інтелект» – ЗОШ І ст. ЇЇ учні вміють орієнтуватися в інформаційних потоках, освоюють нові технології,  володіють універсальністю мислення, динамізмом, мобільністю. Вони розуміють, які знання й уміння допоможуть їм досягти успіхів, правильно побудувати стосунки з людьми та гідно виконувати важливі для них соціальні ролі.

Оксана Клименко, Димерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

 

Усі фото майстер-класу <<тут>>