КОІПОПК

Лют 13 2019

Print this Запис

Медіаосвіта на уроках української мови та літератури

12 лютого 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулося друге заняття обласного майстер-класу Калієвської Світлани Іванівни, учителя української мови й літератури Переселенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кагарлицького району,  з проблеми «Медіаосвіта на уроках української мови та літератури».

У ході проведення заняття було розглянуто такі питання:

  • медіаосвіта як чинник розвитку ключових компетентностей учнів на уроках української мови і літератури;
  • інтернет – мережа у формуванні цифрової компетентності і медіаграмотності учнів;
  • демонстрація технічного потенціалу медіа засобів та вмінь технічних медіа навичок учнів.

Керівник майстер-класу ознайомила присутніх з проблемою інтеграції матеріалів мережі Інтернет на заняттях української мови та літератури. Звернула увагу на дидактичні можливості ІКТ у навчальному процесі, проаналізувала способи використання Інтернет-мережі як засобу формування мовної компетенції учнів, обґрунтувала переваги та недоліки застосування ІКТ у навчальному процесі. Тому медіаграмотність є однією з найважливіших ключових компетентностей, що дає можливість людині брати не тільки пасивну, а й активну участь у житті громадянського суспільства.

Координатор майстер-класу Лященко Оксана Борисівна, методист відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури, провела для педагогів майстер-класу ділову гру з проблеми «Медіа в дії: я б зробив це, якби міг!». У процесі роботи були використані матеріали посібника «Зростаємо в демократії»: Розділ 9: Засоби масової інформації – Медіа в дії: я б зробив це, якби міг!». Основна увага була зосереджена на питанні формування компетентності вчителів працювати з існуючими медіа, грамотно використовувати їх можливості в навчанні.

Практична частина заняття майстер-класу пройшла в режимі «Обмін досвідом». Словесники презентували фрагменти занять української мови й літератури з використанням  ІКТ та елементів медіа.