КОІПОПК

Тра 22 2017

Print this Запис

Міжнародна наукова конференція «УКРАЇНА – ПОЛЬЩА: історичне сусідство»

19-20 травня 2017 р. у м. Вінниці відбулася Міжнародна наукова конференція «УКРАЇНА-ПОЛЬЩА:історичне сусідство». Вона проводилася спільним зусиллями факультетом історії та етнології Вінницького державного педагогічного університету, Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці, Варшавським університетом та кількома іншими установами. Подібна співпраця у Вінниці вже стала регулярною і на цей раз конференція зібрала понад 120 учасників з України, Польщі, Білорусії. Лише почесних гостей було стільки, що президію конференції доводилося розміщувати у три ряди.

Учасників конференції вітав Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, міський голова м. Вінниці Сергій Моргунов, ректор Вінницького ДПУ Наталія Лазаренко, представники Вінницької облдержадміністрації тощо. Серед учасників Польщу представляли троє докторів габілітованих з Варшавського університету (Казимир Латак, Лех Мрож, Магдалена Зовчак) та кілька інших науковців, а Білорусію – декан історичного факультету Гомельського університету д.і.н. Ніколай Менза.

Серед українських дослідників запрошували тих, хто на документальному рівні досліджує або ж торкається історії польського народу на українських теренах. КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» на конференції репрезентував к. і. н. доцент кафедри дошкільної, початкової освіти та менеджменту Перерва В. С., який виголосив доповідь «Шляхта Правобережної України в церковних єпитиміях ХІХ ст.». Церковно-історична тематика є однією з найменш досліджених галузей вітчизняної історії, а тому викликала чимало запитань в учасників конференції – як безпосередньо після виступу, так і в кулуарах.

Декан факультету історії та етнології Вінницького ДПУ професор Юрій Зінько в приватному порядку подарував автору доповіді книгу «Польща: нарис історії», вишукано видану Комісією переслідування злочинів проти польського народу при Інституті національної пам’яті України і запросив до співпраці у подальшому.

Під час другого дня конференції її учасники взяли участь у святкуванні Дня Європи, який у Вінниці вже кілька років поспіль є традиційним і надзвичайно урочистим торжеством