КОІПОПК

Лют 19 2019

Print this Запис

Міжнародний день рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам’ять народу в історичному і цивілізаційному часі.

Сучасна Україна, як європейська держава з великим розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови. Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного українського народу і є основою його духовності та історичної пам’яті. Українська держава підписала міжнародно-правовий акт – Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, яка набула чинності з 1 січня 2006 року, що стало ще одним кроком захисту мовних прав національних меншин, відображення їхньої етнічної самобутності та підтримки мовного розмаїття.

До Міжнародного дня рідної мови працівниками бібліотеки інституту підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Кращої, ніж рідна, мови не буває». На виставці представлено книги з історії, граматики, морфології української мови, енциклопедії, словники, універсальні довідники в яких подано відомості про українську мову та українське мовознавство. Праці доктора філологічних наук, професора Олександра Пономарева в яких досліджуються важливі питання української лексикології, наукові видання, присвячені розвиткові й сучасному станові української мови в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Один із розділів виставки присвячено мовам національних меншин та інших мов світу, де представлено підручники, навчальні та методичні посібники для учнів закладів загальної середньої освіти.

Книжково-ілюстративна виставка допоможе викладачам, науковцям, учителям, учням, слухачам курсів іноземних мов та всім тим, хто хоче вдосконалити свої знання з рідної мови.