КОІПОПК

Лис 30 2018

Print this Запис

Насильство у шкільному середовищі

Проблема насильства над дітьми залишається актуальною для України, незважаючи на те, що на законодавчому рівні будь-які прояви насильства щодо дитини, зокрема фізичне покарання, заборонені. Держава визнає, що насильство над дітьми трапляється в різних сферах життя: вдома, під час контакту з представниками правоохоронних органів, у закладах опіки, в навчальних закладах.

Насильство можуть чинити як дорослі щодо дітей, так і діти  стосовно одне одного. Свідченнями поширення останнього є численні публікації та репортажі в засобах масової інформації, присвячені насильству між дітьми в школі. Оскільки діти проводять багато часу саме в закладах освіти, то сучасні школи мають відігравати ключову роль у справі захисту дітей від насильства.

Працівниками бібліотеки інституту організовано цикл тематичних книжкових виставок: «Булінг у шкільному середовищі», «Світ без насильства», «Ми – різні, ми – рівні», які експонуються в читальній залі. На виставках представлено нормативно-правові документи з питань соціально-правового захисту дітей, видання з актуальних проблем у галузі дотримання прав людини, зокрема прав дитини, запобігання ґендерному насильству, жорстокому поводженню з дітьми. Методичні посібники та публікації з періодичних видань, які представлені на виставках, розширять інформацію про причини, прояви та наслідки шкільного булінгу.

Цикл тематичних книжкових виставок допоможе фахівцям психологічної служби школи, вчителям, батькам та громадськості зрозуміти, що стоїть за насильством у школах, і що можна зробити, щоб вирішити цю проблему.