КОІПОПК

Кві 05 2019

Print this Запис

Навчальний тренінг ”Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини у практиці Нової української школи” для вчителів мистецьких дисциплін

4 квітня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»  на курсах підвищення кваліфікації вчителів мистецьких дисциплін завідувачем кафедри суспільно-гуманітарної освіти Ковальовою С.В. було проведено навчальний тренінг “Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини у практиці Нової української школи.

У процесі тренінгу розглянуто такі проблемні питання:

  • Ціннісний вимір Нової української школи в контексті громадянської освіти.
  • Компетентності для демократичного громадянства, цілі та принципи ОДГ/ОПЛ.
  • Використання базових підходів, цінностей ОДГ/ОПЛ в освітньому  процесі Нової української школи, формуванні загальнолюдських і демократичних цінностей особистості учнів.
  • Формування громадянської компетентності учнів засобами мистецької освіти на засадах принципів і цінностей ОДГ /ОПЛ в умовах Нової української школи.

Тренер проекту Ковальова С.В. підкреслила необхідність реалізації демократичного ціннісного потенціалу громадянської освіти в  Новій української школі, життя у якій організовано за моделлю поваги до прав людини, демократії, культурного різноманіття тощо; розкрила сутність базових підходів, цінностей  ОДГ/ОПЛ та можливості їх використання  у формуванні громадянської компетентності учнів  в освітньому  процесі Нової української школи, формуванні загальнолюдських і демократичних цінностей особистості засобами мистецької освіти.

У ході діяльності учасники навчального тренінгу, й, зокрема, у процесі роботи в групах над виконанням інтерактивних завдань, вправ, моделювання уроків мистецтва на принципах НУШ та базових підходів Освіти для демократичного громадянства та освіта  з прав людини мали можливість використовувати посібники Ради Європи та матеріали сайту сайту «Живемо в демократії (Living Democracy) – Режим доступу: https://www.living-democracy.com.ua. Вони відзначили унікальність цих матеріалів, їх спрямованість на розвиток та утвердження демократії і прав людини в закладах загальної середньої освіти. Також учителі  висловили переконання у тому, що ключові поняття ОДГ/ОПЛ, рекомендації, покрокові інструкції,  інструменти, запропоновані в посібниках є доцільними і корисними для використання у практиці Нової української школи, впровадженні освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в  шкільних мистецьких програмах освітньої галузі ”Мистецтво”, змісті та технологіях уроків мистецтва, проведенні виховних заходів, організації мистецького навчання через демократичні цінності та права людини.