КОІПОПК

Гру 08 2017

Print this Запис

Навчання педагогів за компонентом «Вчителі» в межах реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

6 грудня 2017 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»  14 учителів англійської мови пройшли навчання за 6 годинним модулем в межах реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» у процесі проведення курсів підвищення фахової  кваліфікації вчителів англійської мови з проблеми «Особливості  організації поглибленого вивчення англійської мови у спеціалізованих  навчальних закладах та профільних класах». Навчання з «ОДГ/ОПЛ» провела  тренер проекту Кушнір Ярослава Анатоліївна.

В ході проведення занять учасники ознайомилися із метою впровадження  громадянської освіти  та важливістю підтримки розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні у процесі цільового навчання вчителів закладів загальної середньої освіти .  В ході навчання розглядались теми демократичної культури, демократичного врядування в навчальному закладі, формування громадянських компетентностей учнів та вчителів, а також розвитку учнівського самоврядування. Дискусію серед учасників тренінгу викликала тема взаємодії влади та громади у підтримці школи. Також увага спрямовулась на реалізацію змістової лінії «Громадянська відповідальність» та її  навчально-методичне забезпечення в процесі навчання англійської мови.

По завершенні  навчання за даною програмою учасники дійшли висновків щодо важливості встановлення співпраці між школою і громадою, яка займають  центральне місце у змісті громадянської освіти і вважаються  елементом, що допомагає всім учасникам освітнього процесу ототожнювати заняття з реальним життям та формувати ключові компетентності.