КОІПОПК

Лют 07 2019

Print this Запис

Навчання учителів англійської мови за компонентом «Вчителі» в межах реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

06 лютого 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» рамках курсів підвищення фахової кваліфікації з проблеми «Особливості викладання  англійської мови у контексті реалізації завдань Нової української школи» проведено навчальне заняття з теми «Реалізація змістової  лінії  «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов».

В ході проведення заняття учасники ознайомилися з метою впровадження  громадянської освіти  та важливістю підтримки розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні у процесі цільового навчання вчителів закладів загальної середньої освіти .

Під час навчання педагоги опрацювали  тему демократичної культури, демократичного врядування в навчальному закладі, а також питання ефективного формування  громадяських  компетентностей у процесі навчання іноземних мов. Учителі практикували методики та прийоми реалізації підходів ОДГ/ОПЛ в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа»: компетенції 21 століття;  інтеграція  наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов. Але найбільше увага зосередилася на обговоренні бар’єрів  (ОДГ/ОПЛ) в освітянському середовищі та визначенні тих сфер діяльності педагогів, які потребують змін для успішної реалізації принципів громадянської освіти.

Тренер проекту, Ярослава Кушнір,  ознайомила педагогів з  навчально-методичним забезпеченням, розробленим у рамках проекту, зокрема з посібниками  з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба.