КОІПОПК

Чер 11 2019

Print this Запис

ОПОРНІ ШКОЛИ, МИ ЙДЕМО ДО ВАС!

ОПОРНІ ШКОЛИ, МИ ЙДЕМО ДО ВАС!
або
НАВЧИМО ЕФЕКТИВНО РОЗВИВАТИ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

 

 • ХТО МИ?

Учасники австрійсько-українського проекту «Компетентності лідерства та менеджменту для розвитку якості в опорних школах», який реалізується організацією KulturKontaktAustria (KKA) від імені Федерального міністерства освіти, науки та досліджень Австрії за сприяння Міністерства освіти і науки України і об’єднує представників п’ятьох закладів вищої освіти, у тому числі закладів післядипломної педагогічної освіти, України:
Університет менеджменту освіти НАПН України,
КЗВО “Одеська Академія неперервної освіти Одеської обласної ради”,
КВНЗ «Вінницька академія  неперервної освіти»,
КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради,
КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».   

 •  МІСІЯ проекту полягає у сприянні підвищенню якості освіти у сільській місцевості у контексті розбудови Нової української школи.
  Місія учасників полягає у розробленні програм підвищенні кваліфікації для керівників опорних закладів з питань забезпечення якісної освіти у сільський місцевості, формування компетентностей ефективного розвитку освітніх систем.
 • ВІЗІЯ. Опорний заклад загальної середньої освіти – команда з високою корпоративною культурою, що забезпечує якісну освіту в об’єднаній територіальній громаді, має навички розроблення стратегії/програми розвитку закладу освіти, проведення внутрішнього аудиту, рефлексії та відповідної  корекції діяльності.
 •  КОМАНДА експертів проекту:
  Австрійська тренерська група: Августа Зайдль та Міхаела Збурні.
  Група експертів з Одеської, Вінницької, Житомирської та Київської областей та Університету менеджменту освіти НАПН України.
  Представники Київської області, в майбутньому – регіональні  тренери:
  Наталія Бендерець, к. пед. н., в.о. ректора інституту,
  Олена Часнікова, к. пед. н., доцент кафедри природничо-математичної освіти інституту,
  Лариса Кабан, ст. викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, учений секретар інституту;
  Iнна Юрченко, методист відділу управління закладами освіти інституту.

 

 • ДОРОЖНЯ КАРТА ПРОЕКТУ

Проект складається з двох взаємопов’язаних серій підвищення кваліфікації: чотирьох модулів з підготовки тренерів та чотирьох пілотних модулів для шкільних команд.
У модулях з підготовки тренерів два австрійських експерти готують 20 тренерів і супроводжують їх у проведенні пілотного курсу для керівників опорних шкіл.
Для проведення пілотного курсу підвищення кваліфікації  20  тренерів об’єднуються у  чотири команди. Тренери Київської області працюватимуть спільно з тренерами Житомирщини.
З кожної області у чотирьох пілотних модулях братимуть участь 10 шкільних управлінських команд по 3 учасники.
Для шкільних команд навчання за кожним модулем триватиме два дні. Підтримку участі  шкільних команд у пілотуванні проекту здійснюватиме KulturKontaktAustria.
Після пілотування (2020 рік) адаптований курс з підвищення кваліфікації стане частиною освітніх програм закладів підвищення кваліфікації/безперервної освіти, які брали участь у проекті.

 • ЯК СТАТИ ПІЛОТНИМ ЗАКЛАДОМ

У Київській області учасниками проекту стануть  команди 10 опорних закладів освіти, які заповнять аплікаційну форму та будуть відібрані тренерами проекту для пілотування програми.
Аплікаційну форму ми розмістимо на порталі КНЗ КОР «КОІПОПК»  https://www.kristti.com.ua/ 1 вересня 2019 року.

 • ДОСВІД

Тренери проекту опанували перший модуль програми і готові розкрити Вам такі  секрети менеджменту:

На основі теорії систем пояснити закономірності процесів, що відбуваються у Вашому закладі; навчити управляти процесами змін для підвищення якості функціонування системи.

Підготуватись до проходження закладом інституційного аудиту. Розуміти, що зовнішні виклики позитивно впливають на розвиток організації.

Визначити стиль управління у закладі освіти, який Ви представляєте, обрати заходи, що сприятимуть підвищенню якості управлінської діяльності.

Допомогти Вам у визначенні факторів, що сприятимуть підвищенню якості роботи опорного закладу.

Навчимо Вас методу позитивної оцінки ситуації – розкриттю потенціалу закладу, побудові корпоративної культури на засадах позитивного досвіду. Ви оцінюватимете свою діяльність не з позиції наявних недоліків, а позитивних якостей організації. Поважатимете себе за існуючий потенціал і місію, навчите поважати інших.

Оскільки девіз навчання за проектом виражений у словесній формулі за Конфуцієм «Скажи мені – я забуду, покажи мені – я запам’ятаю, але дай мені зробити це разом з тобою – і я зрозумію!», воно відбувається активно і результативно.

Тренери перевірили на собі!

 

    

 • КОНТАКТИ

Телефонуйте: (04563) 5-12-40
тел./факс: (04563) 5-04-24

 Пишіть: Kyiv_academy@ukr.net

 Знаходьте у  Facebook:

Natalia Benderets   (Наталія Бендерець)

Olena Chasnikova  (Олена Часнікова)

Lara Olikh   (Лариса Кабан)

Інна Юрченко  (Інна Юрченко)

 Фотографії з проекту: