КОІПОПК

Чер 13 2018

Print this Запис

Педагогічні читання «Батьківська педагогіка В. Сухомлинського: проблеми взаємодії школи і сім’ї у контексті сучасних освітніх і суспільних запитів»

7 червня 2018 року в м. Сквира на базі Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулися педагогічні читання «Батьківська педагогіка В. Сухомлинського: проблеми взаємодії школи і сім’ї у контексті сучасних освітніх і суспільних запитів», що були проведені згідно з планом заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Педагогічні читання організовані лабораторією виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України у співпраці з відділом освіти Сквирської райдержадміністрації Київської області та Комунальним вищим навчальним закладом Київської обласної ради «Академія неперервної освіти».
У заході взяли участь науковці, науково-педагогічні працівники, методисти, педагоги закладів загальної середньої освіти Київської області та м. Сквири, зокрема експериментального майданчика лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу – НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів».

Відкрив педагогічні читання завідувач відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Заболотний Олександр Вікторович, заслужений вчитель України, наголосивши на значенні спадщини Василя Сухомлинського для педагогів Сквирщини, що виявляється в навчальних та соціально-громадських успіхах вихованців.

 

 

На пленарному засіданні були заслухані доповіді:

Формування у підлітків цінності життя у взаємодії школи і сім’ї через призму творчості В. Сухомлинського (Шахрай Валентина Михайлівна, доктор педагогічних наук, завідувач лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України)
Система педагогічної просвіти батьків у Павлиській школі» (Пащенко Дмитро Іванович, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»)
Сучасне бачення проблеми відповідального батьківства у творчості В. Сухомлинського (Гончар Людмила Вікторівна, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії виховання в сім’ї та закладах інтернатного типу Інституту проблем виховання НАПН України)
Роль сім’ї у виховній системі Василя Сухомлинського (Плівачук Катерина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», заслужений вчитель України)
Поетична грань слова у творчості Василя Сухомлинського (Цимбалюк Василь Іванович, вчитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів», кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України)
Розвиток творчого потенціалу учнів у контексті «Батьківської педагогіки» Василя Сухомлинського (Ярмульська Іванна Володимирівна, вчитель української мови та літератури НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів»)
Василь Сухомлинський у моєму житті (Середа Олександра, учениця 10 класу НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів»)

Незабутнє враження отримали учасники педагогічних читань і від відвідування ландшафтного парку у с. Буки Сквирського району. До складу ландшафтного парку входить храмовий комплекс, за проект якого архітектора Юрія Бабича та мецената Івана Суслова нагороджено Державною премією України в галузі архітектури.