КОІПОПК

Бер 23 2019

Print this Запис

Підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі – основні ідеї сучасної освіти

21 березня 2019 року на базі  КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації з проблеми «курсів підвищення фахової кваліфікації з проблеми «Професійне співробітництво в закладі загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням».

Про 2: уміння вчитися, громадянську компетентність, відповідальність, питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини говорили з позиції реалізації наскрізної змістової ліній «Громадянська відповідальність».

Часнікова Олена Володимирівна, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій,  у рамках проекту DOCCU, під час роботи розглянула питання  формування, розвитку та реалізації громадянських компетентностей, проаналізував особливості демократичного стилю управління, демократичного уроку. У ході роботи було визначено ключові сфери та принципи ОДГ/ОПЛ у роботі вчителя. Учасники моделювали фрагменти навчальних занять. Практичний аспект тренінгу був представлений у розробленні механізмів реалізації проекту на обласному рівні.

Також учасники заходу ознайомилися з міжнародним освітнім ресурсом – сайтом «Живемо в демократії», на якому вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі.

У заході взяли участь 17 осіб.