КОІПОПК

Лют 06 2019

Print this Запис

Підсумки ХVІІI обласного конкурсу робіт учнівської молоді “Топоніміка й історія освіти рідного краю”

Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання молоді

  Формування у молоді  любові і дбайливого ставлення до рідної землі – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, рідної природи є пріоритетним напрямком в системі патріотичного виховання. Саме краєзнавча робота  посідає важливе місце в діяльності кожного навчального закладу  з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді почуття патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

З метою посилення патріотичного виховання та активізації пошуково-дослідницької роботи, відділом методики викладання географії, економіки та краєзнавства комунального навчального закладу Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів у 2018 / 2019 навчальному році було проведено ХVІІІ обласний конкурс робіт учнівської молоді “ Топоніміка й історія освіти рідного краю ”. У цьому році на конкурс надійшли 23 роботи з 9 районів та міст та двох об’єднаних територіальних громад області. Були подані матеріали учнів з Бородянського, Згурівського, Макарівського, Пісківської та Дивічківської  об’єднаних територіальних громад, Сквирського, Тетіївського районів  та міст Біла Церква, Буча, Обухів, Переяслав-Хмельницький..

Відповідно до умов проведення конкурсу роботи оцінювалися за такими критеріями:

  • аргументоване доведення вибору теми дослідження з урахуванням власного внеску;
  • відповідність оформлення картки обліку мікротопонімів та звіту про історію освіти рідного краю згідно з положенням про огляд-конкурс;
  • науковість роботи;
  • повнота розкриття теми;
  • грамотність;
  • якість оформлення;
  • якість наочних матеріалів та доцільність їх використання;
  • перспективність розробки теми;

Проведений конкурс показав зацікавленість учнів і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів у дослідженні історії, географії, освіти, культури рідного краю.

Учасниками конкурсу досліджувались топоніми, гідроніми ороніми, історія загальноосвітніх навчальних закладів, біографії видатних людей рідного краю, туристичні маршрути Київщини.

Переважна більшість учасників конкурсу продемонструвала краєзнавчу компетентність, уміння аргументовано розкрити тему дослідження, чіткість і логічність викладення матеріалу.

Найактивнішими учасниками конкурсу стали учні загальноосвітніх навчальних закладів Бородянського,  Згурівського, Сквирського, Пісківської та Дивічківської об’єднаних територіальних громад, Тетіївського районів та міст Біла Церква, Буча, Обухів, Переяслав-Хмельницький.

Підсумки результатів конкурсу робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» у 2018 / 2019 навчальному році  наведені в таблиці.

 

Відділ методики викладання географії, економіки,
краєзнавства КНЗ КОР «КОІПОПК»