КОІПОПК

Гру 21 2018

Print this Запис

ПІДТРИМКА ФІНЛЯНДІЇ У РЕФОРМІ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ, 2018-2022 РОКИ

Відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Фінляндської республіки про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи (2018-2022 роки)» директоратом дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України 21 грудня 2018 року розпочато роботу над реалізацією першого кластеру «Підготовка вчителів до Нової української школи – розвиток компетентностей учителів».

Участь у проекті беруть 7 областей України. Представниками від Київської області були Наталія Бендерець, в.о. ректора Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», та Олена Алєксєєва, проректор  інституту.

До робочої наради з питань планування роботи першого кластеру приєднався Павло Хобзей, заступник міністра, який зазначив важливість проекту, його роль та спільну роботу протягом 2018-2022 років.

Романом Шияном, національним директором фінського проекту, а також командою проекту (Арто Ваахтокарі, Олена Лінник, Наталія Гончаренко, Туйя Лаурен) у своїх виступах було  зауважено про загальну організацію проекту, завдання робочої групи та розглянуто наступні напрями діяльності:

  • підтримка тренерів для вчителів Нової української школи в інститутах післядипломної педагогічної освіти;
  • підготовка методистів, посилення інституційної спроможності ІППО щодо підготовки вчителів;
  • допомога закладам вищої освіти у впровадженні нових компетентнісно орієнтованих підходів в програми підготовки вчителів.

Також було акцентовано увагу на системних напрацюваннях:

  • система професійного розвитку вчителів;
  • система добровільної сертифікації;
  • професійні стандарти.