КОІПОПК

Бер 04 2019

Print this Запис

Поширюємо досвід учителя-майстра Шевченко Ліни Вікторівни 

На базі Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» відбулося друге засідання обласного майстер-класу вчителя історії Новопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вишгородської районної ради Шевченко Ліни Вікторівни з проблеми «Проектна технологія навчання історії».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован. Він ознайомив учителів-істориків Київської області з історією розвитку музею, з новими проектами та напрямками діяльності. Директор Новопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Віталій Васильович Шевченко побажав присутнім творчої й результативної співпраці.

Інтерактивна вправа «Чарівна скринька» на початку заняття активізувала учасників майстер-класу, налаштувала на плідну роботу. Ліна Вікторівна ознайомила колег із практичними аспектами використання проектної технології навчання історії як засобу активізації пізнавальної та дослідницької роботи учнів, звернула увагу на урок-екскурсію як дієву форму занять у навчальній і позаурочній діяльності.

До уваги присутніх був запропонований інтегрований урок-екскурсія «Видатні особистості в історії Вишгородського краю: минуле і сьогодення». Надзвичайне враження справила на істориків діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм. 1943 рік», що відтворює події Київської наступальної операції. Діти відповідально й творчо виконали  завдання, дослідили і в цікавій формі презентували свої напрацювання про учасників Другої світової війни, Героїв Радянського Союзу: Кожедуба І.М., Шолуденка Н.М, Захарчука М.М., Богдана Д.П. Особливий інтерес викликали проекти про наших сучасників, жителів міста Вишгорода – Народного Героя України Андрія Миколайовича Шубу та славетного хірурга-добровольця Василя Васильовича Яковенка.

Заняття переконливо продемонструвало, що урок-екскурсія створює можливість спостерігати взаємозв’язок змісту експонатів і епох, формувати у дітей уявлення про історію як єдине ціле, у якому всі елементи перебувають у тісному взаємозв’язку, а також активізувати інтерес до вивчення історії рідного краю. Використання проектної технології на таких уроках сприяє формуванню проектного мислення, розвитку ключових і предметних (історичних) компетентностей учнів.

На завершення слухачі майстер-класу висловили позитивну оцінку роботі вчителя та учнів, дискутували щодо ефективності застосування проектної діяльності, її сильних та слабких сторін, обговорювали шляхи мотивації учня XXI століття. Учителі області поділилися власним досвідом використання проектної технології навчання історії, презентували свої напрацювання.

Зустріч відбулась у комфортній, творчій атмосфері. Учасники майстер-класу щиро подякували адміністрації Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за високий рівень організації заходу, висловили бажання співпрацювати з Національним музеєм-заповідником «Битва за Київ у 1943 році».

Завершився захід цікавою екскурсією територією Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».