КОІПОПК

Тра 28 2020

Print this Запис

Про вебінар для директорів інклюзивно-ресурсних центрів Київської області

27 травня 2020 року департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації було організовано вебінар для директорів інклюзивно-ресурсних центрів Київської області. Захід відбувся в режимі online з використанням сервісу для проведення відеоконференцій WEB class на базі платформи BigBlueButton.

На початку заходу в.о. директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко поінформувала директорів про актуальні питання розвитку інклюзивної освіти області та надала загальні рекомендації щодо відновлення роботи інклюзивно-ресурсних центрів у зв’язку з послабленням протиепідемічних заходів на території області відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-278 від 26.05.2020 року.

Валентина Плавська, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації  висвітлила питання щодо організації проведення комплексної оцінки розвитку дітей після припинення карантину, ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в інклюзивно-ресурсному центрі, ведення реєстру закладів освіти, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах/групах та щодо підготовки звітної інформації про результати діяльності інклюзивно-ресурсного центру.

З рекомендаціями до визначення особливих освітніх потреб дитини у висновку інклюзивно-ресурсного центру виступила Світлана Литовченко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач  відділу освіти дітей з порушеннями слуху інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України.

Інна Юрченко, методист відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», розповіла про організацію документування управлінської діяльності директора інклюзивно-ресурсного центру.

До організації та участі у заході долучилися методисти обласного центру підтримки інклюзивної освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Галина Слободяник та Олена Дерій. Завідувачка центру Тамара Луценко акцентувала увагу учасників заходу на участі фахівців інклюзивно-ресурсних центрів  в командах психолого-педагогічного супроводу та здійснення моніторингу динаміки розвитку дитини шляхом налагодження партнерської взаємодії із закладами освіти та родинами дітей з особливими освітніми потребами.

Директори інклюзивно-ресурсних центрів отримали багато корисної інформації та вичерпні відповіді на запитання, які постали наразі перед ними у зв’язку з припиненням карантинних заходів та початком роботи установ та закладів освіти з 1 червня 2020 року.

Учасниками заходу стали 44 керівники ІРЦ.