КОІПОПК

Тра 22 2019

Print this Запис

Про засідання клубу творчих учителів хімії «Агенти змін»

22 травня на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено засідання клубу творчих учителів хімії «Агенти змін» за темою «Лайфхакінґ: 1000 і 1 порада вчителю хімії».

Модератор заходу – методист відділу хімії, біології, екології та основ здоров’я Олена Степанівна Бобкова. Присутні – 20 педагогічних працівників.

Обговорювали стратегію партнерства в освіті та автономію вчителя, а відтак його потребу у лайфхаках – корисних «дрібничках», які дозволять досягнути освітніх цілей та зробити процес навчання цікавим.

Училися використовувати задачі хімічного змісту для розвитку кмітливості, для розвитку пам’яті – прийоми мнемотехніки у вигляді кроссенсів, ментальні карти для структурування та класифікації ідей. Оцінили переваги Edu-SCRUM технології в управлінні проектною діяльністю учнів та можливості використання в освітній діяльності соціологічних досліджень для формування системи ставлень і цінностей.

Ірина Михайлівна Петренко, учителька Фастівського навчально-виховного комплексу “Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9” продемонструвала членам клубу графічний спосіб розв’язання хімічних задач, а Людмила Миколаївна Гуляніцька із Таращанського навчально-виховного комплексу “Гімназія “Ерудит” –  загальноосвітня школа I ступеня”, поділилася  досвідом організації хімічних квестів та цікавими домашніми завданнями.

А ще демонстрували винахідливість і творчість: маючи під руками, знайомі матеріали, засоби побутової хімії, та й навіть завдання ЗНО попередніх років, моделювали навчальні проблемні ситуації та пропонували нестандартні способи їх розв’язання.

Прийшли до висновку, що когнітивна гнучкість і навчання впродовж життя – це про сучасного вчителя. А ще – емоційний інтелект, критичне мислення, креативність, уміння і бажання працювати в команді!

Змінюємося самі, змінюємо освіту України!