КОІПОПК

Тра 27 2020

Print this Запис

Проведено методичний практикум «Практичні рекомендації щодо надання освітніх та корекційних послуг в умовах інклюзії» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів

26 травня 2020 року відповідно до плану роботи КНЗ КОР ««Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» центром підтримки інклюзивної освіти спільно з педагогами КЗ “Інклюзивно-ресурсний центр” Фастівської міської ради в online режимі (на платформі ZOOM) був проведений методичний практикум для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів Київської області з теми «Практичні рекомендації щодо надання освітніх та корекційних послуг в умовах інклюзії».

З вітальним словом до присутніх звернулись завідувач центру підтримки інклюзивної освіти Т.М.Луценко та директор КЗ “Інклюзивно-ресурсний центр” Фастівської міської ради Т.В.Хмельницька.

У ході методичного практикуму учасники отримали практичні рекомендації щодо створення інклюзивного освітнього середовища та особливостей проведення корекційно-розвиткових занять як невід’ємної складової додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти.

Під час заходу фахівці КЗ «ІРЦ» Фастівської міської ради познайомили усіх присутніх з власним досвідом роботи. Зокрема, вчитель-логопед Бурченко О.І., презентувала авторський навчальний посібник «Корекція порушень письма в учнів початкових класів», що містить систему роботи з подолання порушень писемного мовлення.

Климчук Н.Ю., учитель-логопед, ознайомила учасників з навчальним посібником  «Чарівні шиплячі звуки», у якому представлено узагальнений досвід індивідуальної роботи з дітьми з корекції звуковимови.

Пустовій І.В., практичний психолог, у цікавій ігровій формі подала матеріал «Система психолого-педагогогічної допомоги дітям з гіперактивністю», який уміщає тренінги для батьків та педагогів «Особливості педагогічного впливу під час роботи з гіперактивними дітьми», а також систему корекційної роботи з гіперактивними дітьми.

Загалом на заході панувала доброзичлива, невимушена і, водночас, насичена цікавими моментами атмосфера і кожен з учасників мав можливість узяти для своєї роботи щось нове і корисне.

Підсумували роботу заходу методисти центру підтримки інклюзивної освіти Г.І.Слободяник та О.В.Дерій, відмітивши, що матеріали та рекомендації, висвітлені під час виступів є високопрофесійними та сприятимуть підвищенню ефективності надання освітніх та корекційних послуг в умовах інклюзії.

Організатори та учасники заходу обмінялися щирими словами вдячності та підтримки, побажаннями професійного зростання, самовдосконалення та творчого натхнення.

В заході взяли участь 57 осіб.