КОІПОПК

Кві 16 2019

Print this Запис

Проведено навчальне заняття з теми «Реалізація наскрізної змістової  лінії  «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов»

12 квітня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» в рамках курсів підвищення фахової кваліфікації з проблеми «Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях англійської мови» проведено навчальне заняття з теми «Реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов».

В ході проведення заняття учасники ознайомилися з метою впровадження  громадянської освіти  та важливістю підтримки розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні у процесі цільового навчання вчителів закладів загальної середньої освіти .

Під час навчання педагоги опрацювали  тему демократичної культури, демократичного врядування в навчальному закладі, а також питання ефективного формування  громадяських  компетентностей у процесі навчання іноземних мов.

Учителі практикували методики та прийоми реалізації підходів ОДГ/ОПЛ в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа» та опрацювали теми:

  • компетенції 21 століття;
  • громадянська відповідальність вчителя Нової української школи як ресурс формування громадянської компетентності та відповідальності учнів.
  • реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у змісті оновлених програм 5-9 класів з іноземних мов.

Тренер проекту, Ярослава Кушнір, ознайомила педагогів з  навчально-методичним забезпеченням, розробленим у рамках проекту, зокрема з посібниками  з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба. Учасники  відзначили практичну значущість і спрямованість ресурсів, оскільки мали можливість адаптувати матеріали,  моделювали  навчальні ситуації на принципах і прийомах ОДГ/ОПЛ, виконували інтерактивні вправи, пов’язані із засвоєнням  знань про громадянську відповідальність.

Також увага зосередилася на обговоренні бар’єрів  (ОДГ/ОПЛ) в освітянському середовищі та визначенні тих сфер діяльності педагогів, які потребують змін для успішної реалізації принципів громадянської освіти.