КОІПОПК

Кві 26 2019

Print this Запис

Проведено семінар-практикум «Булінг як актуальна соціально-психологічна проблема» для керівників районних, міських психологічних служб, методистів, які відповідають за діяльність психологічної служби

25 квітня 2019 року на базі Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено семінар-практикум «Булінг як актуальна соціально-психологічна проблема» для керівників районних, міських психологічних служб, методистів, які відповідають за діяльність психологічної служби.

У роботі семінару-практикуму взяли участь:

Алєксєєва Олена, проректор, кандидат психологічних наук;

Наталія Маковкіна, завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Людмила Багдасарова, Леся Шелест, методисти відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Методисти з психологічної служби, практичні психологи, соціальні педагоги Київської області в кількості 42 особи.

Під час семінару розглянуто питання щодо регулювання проблеми булінгу на законодавчому рівні: перші кроки України та міжнародний досвід.

Ознайомлено з просвітницькою кампанією «Уважні батьки» та проведено практичне заняття «Уважні онлайн або як запобігти спокушанню дітей онлайн». Методист відділу практичної психології і соціальної роботи Людмила Багдасарова, презентувала інформаційно-просвітницьку кампанію з метою привернення уваги людей до проблеми зваблення в мережі та способи її протистояння. Розглянуто особливості та специфіку підліткового віку, фактори ризику. Представлено інформаційно-просвітницькі матеріали, інтерактивні вправи щодо впливу та форм проявів насильницьких дій щодо дітей.

У подальшій роботі з учасниками семінару-практикуму організовано заняття з елементами тренінгу «Маски булінгу: попередження та протидія». Під час заняття методист відділу практичної психології і соціальної роботи Леся Шелест, об’єднала учасників в інтерактивні групи для розгляду методик по роботі з жертвою насилля, кривдником, спостерігачем та для запобігання проявам булінгу в освітньому закладі.

Під час обговорення фахівці психологічної служби області звернули увагу на прийоми і методи роботи з батьками та громадськістю щодо попередження булінгу та кібербулінгу в молодіжному середовищі.

На заключному етапі роботи за круглим столом «Сучасні практики протидії булінгу: досвід роботи фахівців психологічної служби області» Наталія Маковкіна, завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи з методистами, які відповідають за психологічну службу районів/міст, ОТГ обговорила шляхи взаємодії суб’єктів реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»  та запропонувала учасникам обмінятися власним досвідом роботи на місцях.

Розглянуто особливості підготовки аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби за підсумками 2018/2019 навчального року.

Зустріч відбулась у комфортній, творчій атмосфері.