КОІПОПК

Кві 13 2018

Print this Запис

Реалізація освітніх ініціатив засобами громадського бюджету міста Ірпеня

Реалізація освітніх ініціатив засобами громадського бюджету міста Ірпеня

(Участь шкільної  громади: учнів, батьків, педагогічного колективу у розподілі громадського бюджету міста)

В сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність громадян, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. Зокрема у жителів міста Ірпінь, виникають ідеї щодо покращення свого міста, мікрорайону, вулиці.

На сьогодні, соціальна активність громади вимагає від органів місцевого самоврядування створення дієвих інструментів співпраці з власною громадою та долучення громадськості до вирішення місцевих проблем.

Затвердження Міської цільової програми «Громадський бюджет міста Ірпінь на 2018 – 2020 роки» є інструментом залучення громадян до бюджетного процесу, сприяє  запровадженню процесу демократичного обговорення та прийняття рішень, в якому учасники освітнього процесу беруть участь у питаннях щодо вирішення розподілу частин  бюджету міста.

Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права № 2  Ірпінської міської ради, опорний заклад швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»,  є  активним учасником у вирішенні соціальних питань міста. Вчителі, учні  та батьки  ̶  дійові особи у процесі розвитку місцевої демократії  та становленні  системи місцевого самоврядування. Тому заходи щодо участі у запропонованій міській ініціативі були обговорені та одноголосно прийняті  на загальношкільній конференції.

Серед учнів, учителів, батьків та мешканців мікрорайону проведено опитування   щодо проблем місцевої громади, створено робочу групу для написання бізнес-планів проектів,  організовано рекламну кампанію щодо поданих проектів серед шкільної та місцевої громади та взято участь у голосуванні за отримання бюджету для реалізації шкільних громадсько-активних проектів.

Участь у голосуванні на підтримку запропонованих школою проектів взяли близько 38%  представників шкільної громади, а також, завдяки поширенню інформації про зміст шкільних проектів, 145 мешканців мікрорайону розташування навчального закладу.

Результатом реалізації шкільної ініціативи стала підтримка місцевою владою проектів, заявлених школою, що є  найкращим показником серед інших закладів міста.

Визнано переможцями та прийнято до фінансування партиципаторним  бюджетом три шкільні проекти:

«Створення сучасного шкільного інформаційного центру науково-виховного та розважального простору для учнів, випускників шкіл, дітей із особливими потребами та мешканців міста».  Мета проекту – облаштування сучасної шкільної бібліотеки, бюджет  – 140 тисяч гривень, керівник проекту Алімова Ніна Федорівна.

«Радіємо життю разом!». Мета проекту  – створення в спортивній залі школи умов для занять фізичною культурою та спортом мешканців міста, зокрема з обмеженими можливостями,  бюджет  – 49 800 гривень, керівник проекту Федорова Олена Володимирівна.

«Шкільна велостоянка». Мета проекту  – благоустрій шкільної території, пропагування здорового способу життя, бюджет  – 24 280 гривень, керівник проекту Меркулова Світлана Сергіївна.

Усі проекти ініціювали учні школи, які почали добре розуміти сенс своєї участі у громадському житті школи та міста, стали більш активними, розвинули свої соціальні та громадянські компетентності.

Школа   продовжує співпрацю з органами місцевого самоврядування та взяла участь у програмі «Громадський бюджет міста Ірпеня». Проект «СуперІнфоКлас»  з бюджетом 149 200 гривень теж прийнято до фінансування громадським бюджетом міста. Метою проекту є покращення дизайну та підвищення  функціональності комп’ютерного класу. Керівник проекту – Андрієвський Руслан Петрович.