КОІПОПК

Кві 03 2018

Print this Запис

Семінар-практикум для педагогічних працівників міста Біла Церква на базі опорного закладу Київщини із реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

27 березня 2018 року на базі для Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Білоцерківської міської ради, що є опорним закладу Київщини із реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» проведено семінар-практикум  для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти міста з теми: «Демократичне врядування в школі. Демократичний учитель. Демократичний урок». Семінар-практикум провела Садаєва Ольга Іванівна, експерт, тренер швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», директор Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5. В ході заняття учасники дискутували з питань застосування методичних прийомів та технологій, які спрямовані на формування демократичних компетентностей, обмінювалися думками  про те, яким має бути вчитель 21 століття, визначали  його риси, стиль поведінки та компетентності, якими він має володіти, враховуючи оновлення змісту шкільної освіти України. У процесі навчання педагогічні працівники проаналізували та узагальнили основні вимоги до проектування освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти, а також розробили модель проектної освітньої діяльності на засадах демократичних цінностей Ради Європи. Педагоги  Герасименко Я.В., Глупак Л.Г.,  Курсеїтова А.С., Мазій М.В., Яковенко Л.М. представили до уваги колег власні професійні практики щодо упровадження моделі демократичного уроку у Новій  українській школі   ̶  школі, яка готує до життя у демократичній, європейсько зорієнтованій державі та формує компетентності XXI століття. Кількість учасників заходу: 22.

У процесі навчання учасники ознайомилися з кращими практиками демократичного врядування в школах Європи та України, використовуючи навчальні інструменти та ресурси нової освітньої платформи проекту «Живемо в демократії»:  http://www.living-democracy.com.ua/teachers/.

Складаємо модель демократичного уроку

«Педагогічний потяг» рушає у країну демократичного врядування

Знайомимось з рисами демократичного педагога

Демократична школа: якою вона має бути?