КОІПОПК

Вер 18 2015

Print this Запис

Шкільна академія підприємливості 3

dfdfdfdfЗ 5 по 15 вересня 2015 року у м. Сулеювку (Республіка Польща) у рамках польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємливості 3» відбулося навчання працівників інститутів післядипломної освіти з 18 областей України. 

Київську область представляли Довгань Андрій Іванович, доцент кафедри педагогіки і психології, дошкільної та початкової освіти, та Мазуркевич Ірина Валеріївна, методист відділу дистанційного навчання.

Проект реалізується Центром Розвитку Освіти (ORE) у Варшаві та КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» в рамках Програми закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Він спрямований на підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки чи основ підприємницьких знань, а й у рамках інших шкільних предметів.

Цей проект є продовженням українсько-польських проектів «Шкільна академія підприємництва» (2012-2013 рр.) та «Уроки з підприємницьким тлом» (2014 р.), за результатами якого вийшов посібник із методичними рекомендаціями про організацію інтегрованих уроків з «підприємницьким тлом» та зразками конспектів таких уроків

Метою проекту є: підготовка лідерів з обласних закладів післядипломної педагогічної освіти до підтримки вчителів у процесі використання в школах посібника «Уроки з підприємницьким тлом», а також підготовка вчителів різних навчальних предметів до впровадження інтегрованих уроків «з підприємницьким тлом» у школі.

У ході навчання розглядались такі питання:

  • Специфіка компетенцій лідера, який реалізує впровадження проекту в освітньому середовищі України.
  • Підготовка програми навчань консультантів-методистів з обласних центрів післядипломної педагогічної освіти.
  • Симуляції занять з вчителями та учнями, отримання та надання зворотної інформації.

Також для учасників навчання було організовано:

  • екскурсію до Інкубатора підприємливості у м. Гданську, де учасники навчання познайомились з польським досвідом впровадження освітніх проектів з формування компетенції «Підприємливість та ініціативність» в учнів;
  • зустріч з першим Президентом Польщі Лехом Валенсою у Європейському центрі Солідарності.

 

Впровадження проекту «Шкільна академія підприємливості 3» в Київській області розпочнеться у вересні-жовтні 2015 року з підготовки координаторів до використання в школах посібника «Уроки з підприємницьким тлом».