КОІПОПК

Бер 02 2018

Print this Запис

Швейцарсько-український проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні –  DOCCU»

1 березня 2018 року в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся  семінар-тренінг з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Захід відбувся у рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Семінар-тренінгу провів Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», майстер-тренер проекту.

Учасниками тренінгу були науково-педагогічних працівники закладу, які будуть реалізувати основні положення проекту на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників усіх категорій слухачів у 2018 році.

Під час роботи було розглянуто проблеми формування, розвитку та  реалізації громадянських компетентностей, проаналізовано особливості демократичного стилю управління, демократичного уроку, визначено ключові сфери та принципи ОДГ/ОПЛ у роботі вчителя та директора школи. Викладачі моделювали фрагменти навчальних занять та працювали з портфоліо. Практичний аспект тренінгу був представлений у розробленні механізмів реалізації проекту на обласному рівні.

Також учасники ознайомилися з міжнародним освітнім ресурсом – сайтом «Живемо в демократії», на якому вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком. Ці матеріали​ допоможуть​ змінити систему шкільної освіти України та адаптувати її до сучасних потреб дітей. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі.