КОІПОПК

Сер 28 2018

Print this Запис

Швейцарсько-український проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

23 серпня 2018 року в КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» в рамках інструктивно-методичної наради проведено заняття з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Заняття провів Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій.

Учасниками заходу були керівники регіональних методичних служб Київської області.

Заняття  проведено з метою популяризації та поширення кращих практик швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» у закладах загальної середньої освіти.

У процесі заняття було розглянуто проблеми формування, розвитку та  реалізації громадянських компетентностей, проаналізовано особливості демократичного стилю управління, демократичного уроку, визначено ключові сфери та принципи ОДГ/ОПЛ у роботі вчителя та директора школи. Викладачі моделювали фрагменти навчальних занять та працювали з портфоліо.

Також учасники отримали комплекти навчальної та методичної літератури, що була розроблена у рамках освітнього проекту та ознайомилися з освітнім інформаційним ресурсом – сайтом «Живемо в демократії», на якому вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком. Ці матеріали​ допоможуть​ змінити систему шкільної освіти України та адаптувати її до сучасних потреб дітей. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі.