КОІПОПК

Січ 20 2017

Print this Запис

19 січня 2017 року відбувся семінар-практикум ООЗО з проблеми «Реалізація принципів демократії у загальнооосвітньому навчальному закладі»

19 січня 2017 року керівником обласного опорного закладу освіти Іриною Германівною Бєловою, директором Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням економіки та права №2, було проведено ІІ-ий семінар-практикум з теми «Презентація моделі розвитку демократичної школи».

У роботі семінару взяли участь: Микитюк Людмила Володимирівна, методист відділу виховної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»; Литвин Леся Володимирівна, заступник директора з науково-методичної проблеми; Вишневська Софія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи; Меркулова Світлана Сергіївна, учитель англійської мови Ірпінської СЗОШ І-ІІІ ст. №2; Смолій Ольга Михайлівна, учитель математики та фізики  Ірпінської СЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Учасниками семінару були 14 осіб.

У ході роботи семінару було розглянуті такі питання:

  • розуміння поняття «демократична школа» відповідно до основних принципів викладених в Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ;
  • напрями розвитку демократичної школи;
  • сфери та стандарти демократичних змін у школі.

Для слухачів ООЗО було представлено фрагмент уроку англійської мови у 6 класі як приклад інтегрування ключових поняття ОДГ/ОПЛ (ідентичність, різноманітність, плюралізм, відповідальність, конфлікт, правила, рівноправність, свобода, медіа)у тему заняття та елемент тренінгового заняття «Права дитини: від знань до дій» для учнів 5 класу.

З метою ознайомлення учасників  заходу із трьома сферами демократичної школи проведено тренінгову сесію «Ознаки демократичної школи».

Семінар закінчився обговоренням отриманої інформації, учасники обмінювалися враженнями та позитивними емоціями.

Творче завдання для слухачів

Розробити проектне планування демократичних змін у школі.