КОІПОПК

Чер 26 2020

Print this Запис

Тематична книжкова виставка «Конституція України – основний закон суспільства і держави»

 28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції. Це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, правовою державою.

Конституція – Основний Закон України, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права і обов’язки держави, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві. Це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями свого подальшого розвитку та існування.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина. Ми всі усвідомлюємо, що демократичний розвиток ніколи не був легким, тож спільно будемо розбудовувати, відстоювати мир і незалежність нашої конституційної та правової європейської держави.

Напередодні свята працівниками бібліотеки інституту організовано тематичну книжкову виставку «Конституція України – основний закон суспільства і держави». Представлена література надає можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну суверенну і незалежну державу, а також знайти відповідь на питання:  якою є історія українських конституцій; хто з відомих українців були їх авторами; коли і за яких суспільно-політичних умов прийнято чинну Конституцію України.

Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України) та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму.