КОІПОПК

Бер 17 2017

Print this Запис

У Борівському НВО відбувся семінар-практикум ООЗО з проблеми «Розвиток громад в Україні на основі впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади»

16 березня 2017 року на базі Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» було проведено третє заняття для слухачів – семінар-практикум «ПАРТНЕРСТВО. ОСНОВИ ФАНДРАЙЗИНГУ».

Керівник ООЗО Коцюба Василь Степанович,  директор Борівського НВО «ЗОШ  І-ІІ ступенів – дитячий садок»  привітав учасників та оголосив тему  третього заняття.

Грама Наталія Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок», тренер Всеукраїнського Фонду «Крок за кроком» ознайомила слухачів із планом роботи заняття та провела тренінг «Партнерство. Основи фандрайзингу».

У процесі роботи розглянуто такі питання:

  • основні кроки налагодження партнерства;
  • основні принципи фандрайзингу;
  • джерела отримання інформації про потенційних донорів;
  • практичні вправи «Очима донора» та «У мене є проект для вас»;
  • уміння планувати і проводити збір інформацій для роботи з донорами;
  • позитивні та негативні складові фандрайзингу;
  • моніторинг та оцінка власної проектної та фандрайзингової діяльності;
  • створення спільноти однодумців.

Для слухачів ООЗО було презентовано навчально-методичний посібник «Школа як осередок розвитку громади: досвід формування освітньої політики в контексті децентралізації та інших змін». Даний посібник  акцентує увагу на розвитку громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін, зокрема децентралізації та автономії шкіл, оптимізації ресурсів місцевих громад та ін. Особлива увага приділяється громадсько-активній школі як простору освітніх можливостей в умовах реформування української школи. Описується досвід реалізації громадсько-активними школами соціальних, навчальних проектів, спрямованих на розвиток громади.

Кожен слухач отримав від імені Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» один примірник для користування в своєму  навчальному закладі.

Творче завдання для слухачів: скласти план співробітництва з потенційними партнерами.