КОІПОПК

Січ 22 2019

Print this Запис

Учителі німецької і французької мов опрацьовували методики та прийоми реалізації підходів ОДГ/ОПЛ в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа»

22 січня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»  рамках курсів підвищення фахової кваліфікації з проблеми «Особливості навчання іноземних мов у контексті реалізації завдань Нової української школи» (для учителів німецької і французької мов)  проведено навчальне заняття з теми «Реалізація змістової  лінії «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов».

В ході проведення заняття опрацьовувались питання:

  • Ефективні форми організації роботи з метою  розвитку активних громадян, які поважають права людини та демократичні принципи.
  • Формування громадяських компетентностей у процесі навчання іноземних мов.
  • Методи оцінювання навчальних досягнень учнів, як дієві інструменти демократичного освітнього процесу. Прийоми активізації та зацікавлення учнів, як суспільно-активних громадян.
  • Реалізація  загальношкільних навчальних проектів з метою розвитку громадянських компетентностей учнів.

Тренер проекту, Ярослава Кушнір,  зосередила увагу педагогів на загальних підходах з утвердження демократії в освіті,  на  навчально-методичному забезпеченні, розробленому в рамках проекту, зокрема на посібниках з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба.

Використовуючи набір інструментів ̶ дескриптори та засоби із реалізації принципів Хартії з освіти для демократичного громадянства і прав людини, учасники вивчали  вимоги Ради Європи щодо якісної освіти та описували модель демократичної школи, яка формує громадянські компетентності усіх учасників освітнього процесу. Учителі опрацьовували методики та прийоми реалізації підходів ОДГ/ОПЛ в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа»: компетенції 21 століття;  інтеграція  наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у процесі навчання іноземних мов.

Кількість учасників: 14 учителів німецької і французької мов.