КОІПОПК

Лют 14 2018

Print this Запис

В Міністерстві освіти і науки відбулась презентація сайту «Живемо в демократії» у рамках реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентснотей в Україні – DOCCU»

13 лютого у Міністерстві освіти і науки України відбулася презентація міжнародного освітнього електронного ресурсу – сайту «Живемо в демократії». На зазначеній освітній платформі вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком та використовувати їх у процесі навчання громадянської освіти. Платформа «Живемо в демократії» ​ допоможе​ змінити систему шкільної освіти України та адаптувати її до сучасних потреб дітей. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі.

На презентації виступили: Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, Ґійом Шойрер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні, Рольф Голлоб, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентснотей в Україні – DOCCU», професор Цюріхського педагогічного університету, Коріна Борер, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Учасниками заходу були координатори, експерти та мастер-тренери з регіонів України, охоплених проектом.

У виступах наголошувалося, що особлива увага має спрямовуватись на реалізацію практик взаємодії на засадах демократичного врядування «директор-вчитель-учень», соціальної згуртованості, соціальної взаємодії в освітньому просторі, учнівського самоврядування. На заході були обговорені методики щодо  забезпечення прав людини, інструменти для організації демократичного урок. Зроблено висновки та підкреслено важливість співпраці влади, школи і громади, що сприятиме подальшому впровадженню громадянських ініціатив, прискоренню процесів децентралізації та формуванню дієвого громадянського суспільства, в якому активні громадяни будуть здатні долучитися до реального управління як на місцевому, так і на регіональному та загальнодержавному рівнях.

Головна мета проекту DOCCU – формувати нового дієвого та відповідального громадянина України, який здатен брати участь в житті своєї громади та суспільства в цілому, через створення демократичного середовища у місцевих громадах.

Київську область на презентації представляла команда експертів: Наталія Бендерець, проректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», Ольга Садаєва, директор Білоцерківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 та учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 Дар’я Іванова.

Дар’я є прем’єр-міністром шкільного кабінету міністрів. Вона виступила перед присутніми з теми: «Цінності демократичного середовища: взаємодія учнівського самоврядування, педагогічного, батьківського колективу, громади».

 

Команда освітян Київської області – майстер-тренери та учасники освітнього проекту DOCCU – взяли участь у роботі наради в онлайн-режимі. Освітяни Київщини підкреслили важливість відкриття такого змістовного освітнього україномовного інструменту, що допоможе реалізовувати найкращі практики з впровадження громадянської освіти в закладах загальної середньої освіти.