КОІПОПК

Сер 23 2018

Print this Запис

Відбулася інструктивно-методична нарада «Особливості викладання математики, інформатики, фізики та астрономії в 2018/2019 н. р.»

22 серпня 2018 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулася інструктивно-методична нарада «Особливості викладання математики, інформатики, фізики та астрономії в 2018/2019 н. р.» для методистів  районних (міських) методичних кабінетів,  центрів, керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії.

У роботі наради взяли участь 40 методистів та керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії; Ліпчевський Леонід Володимирович, завідувач відділу методики викладання математики, фізики та астрономії; Федорчук Валерій Анатолійович, завідувач відділу методики інформатики; Кирдей Ірина Дмитрівнаредактор математичної газети «Математика в школах України»; Бевз Валентина Григорівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри математики і теорії та методики навчання математики НПУ імені М.П.Драгоманова; Завадський Ігор Олександрович, доцент, кандидат фізико-математичних наук факультету комп’ютерних наук та кібернетики Національного університету ім. Т.Шевченка.

У ході наради висвітлювалися питання реалізації нових навчальних програм та особливості викладання математики, фізики та астрономії в 2018-2019 навчальному році, зокрема  нормативне забезпечення викладання математики, фізики та астрономії у загальноосвітніх навчальних закладах; особливості викладання алгебри та геометрії, інформатики за новими програмами, реалізації наскрізних ліній, ключових компетентностей у навчанні математики. Для учасників наради  було презентовано інтерактивний онлайновий підручник і робочий зошит.

Учителів було проінформовано про проведення курсів підвищення кваліфікації у 2018/2019 навчальному році, про проведення міжнародних математичного та фізичного конкурсів «Кенгуру-2017», «Левеня-2017», «Бобер-2017», про результати роботи з обдарованими дітьми в 2017/2018 навчальному році та напрями її організації у 2018/2019 навчальному році.

За підсумками наради учасниками вироблено низку рекомендацій.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

інструктивно-методичної наради «Особливості викладання математики, інформатики, фізики та астрономії в 2018/2019 н. р.» для методистів  районних (міських) методичних кабінетів,  центрів, керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії

 

  1. На засіданнях районних, міських методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії розглянути і обговорити:
  • лист МОН України №1/9-415 від 03.07.2018 «Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році»;
  • наказ МОН України №849 від 02.08.2018 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році»;
  • наказ МОН України №408 від 20.04.2018 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» (для 10-х класів, Державний стандарт 2011 року).

Методисти районних (міських) відділів освіти, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії                                              Вересень 2018 року

 

  1. Ознайомити вчителів математики, інформатики, фізики та астрономії з особливостями проходження інтегрованих, очно-заочних та дистанційних курсів підвищення фахової кваліфікації у 2017-2018 навчальному році.

Методисти районних (міських) відділів освіти, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії                                             До вересня 2018 року

 

  1. Проаналізувати результати Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів з математики, інформатики, фізики та астрономії у 2017/2018 навчальному році. Розробити заходи щодо вдосконалення системи роботи вчителів з підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях.

Керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів математики, інформатики, фізики та астрономії                                      Серпень 2018 року