КОІПОПК

Вер 14 2018

Print this Запис

Відбулася презентація книги Володимира Перерви «Місто Біла Церква: історія проти міфів»

13 вересня 2018 року в Будинку органної та камерної музики відбулася презентація книги кандидата історичних наук Володимира Перерви «Місто Біла Церква: історія проти міфів».

Володимир Степанович Перерва до виходу цієї книги готувався дуже довго. Потроху збирав архівні та історичні джерела в яких розповідається про найяскравіші історичні події у місті Білій Церкві. Автор наголосив, що для кожної людини дорога у великий світ починається із отчого порога, рідного краю. Це те місце, де ти народився, де промайнуло твоє дитинство, де ти пізнав своє перше  кохання, де перші кроки робили твої діти.

Історія рідного краю – історія цілого народу, який протягом багатьох років боровся за свою свободу і незалежність.Знати цю історію – обов’язок кожного.

Автор висловив подяку меценатам за всебічну підтримку видання: Онопрієнко Ользі Миколаївні, приватному підприємцю, Петрику Юрію Федоровичу, начальнику управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, депутату Білоцерківської міської ради, Королю Андрію Петровичу, депутату Білоцерківської міської ради, Маршалку Вадиму Анатолійовичу, приватному підприємцю, члену виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, Павленку Івану Феодосійовичу, директору «ТОВ Розоптторг», Руссу Олександру Миколайовичу, депутату Білоцерківської міської ради. Адже у наш непростий час непросто видавати  книгу: папір дорогий, поїздки у закордонні архіви теж коштують значних витрат.

На презентації книги зібралися небайдужі люди, яким дорога історія рідного краю. Прийшло багато шанувальників творчості автора: науковці, колеги, вчителі міських шкіл, працівники Білоцерківського краєзнавчого музею, краєзнавці, місцеві письменники, бібліотечні працівники міста та району,

Про історію Білої Церкви вже вийшла не одна книга. Майже тисячолітня історія Білої Церкви – це неймовірний калейдоскоп епох, держав, постатей. Місто близько 700 років було прикордонним, але опинялося у центрі історичних доленосних подій. Володимир Степанович Перерва, який вже понад два десятиліття працює у вітчизняних та закордонних архівах, звернув увагу на критику міфів та нісенітниць, яких є чимало в деяких виданнях. У презентованій книзі він робить спробу викласти достовірну дорадянську історію Юр’єва – Білої Церкви.

Із книги ми можемо дізнатися про стародавній Юр’єв та появу м. Білої Церкви, бурхливе життя ХVІІІ століття, графів Браницьких, декабристів, Білоцерківські літературні меморіали, православні храми та ікони Білої Церкви, про протоієрея о. Петра Лебединцева, костел, меморіальні окраси дендропарку «Олександрія».

На презентації з вітальним словом виступив владика Августин, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Петрик Юрій Федорович, керівники Білоцерківської  районної державної адміністрації та районної ради, виконуюча обов’язки ректора КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» доцент Бендерець Наталія Миколаївна, науковий керівник В. С. Перерви та рецензент книги Король Віктор Юхимович, доктор історичних наук, академік Міжнародної слов’янської академії наук та інші.

Книга «Місто Біла Церква: історія проти міфів» В. С. Перерви буде цікавою і корисною як для науковців, істориків, вчителів, викладачів, так й для широкого кола читачів і, звичайно ж, прикрасить домашню бібліотеку кожного білоцерківця, який вивчає та шанує історію рідної Білої Церкви.