КОІПОПК

Лют 16 2017

Print this Запис

Відбулося друге заняття майстер-класу учителя української мови і літератури Любові Городиської «Національно-патріотичне виховання молоді на уроках української мови і літератури та в позаурочний час»

15 лютого у Ірпінському НВК «Школа І-ІІ ступенів-Коцюбинський гуманітарний ліцей» відбулося друге заняття майстер-класу учителя української мови і літератури Любові Городиської «Національно-патріотичне виховання молоді на уроках української мови і літератури та в позаурочний час».

Учасники розглядали питання розвитку творчого потенціалу учнів, формування національно-мовної особистості як етнічного носія культурного простору. Велику цікавість викликав відеовиступ професора, директора інституту української мови НАН України П.Ю.Гриценка.

Жваве обговорення викликало питання щодо руйнування стереотипу неповноцінності української мови та її презентація як сучасної, розвиненої, багатофункціональної. Любов Романівна долучила учасників майстер-класу до активної співпраці. Словесники детально проаналізували запропонований мовний матеріал з точки зору історичних, етнічних та функціональних аспектів. Продемонстровано способи ефективного використання сучасного інформаційного простору для забезпечення розуміння значення та багатства мовного ресурсу українського народу. Особливу цікавість викликала презентація  методики використання медіаматеріалів телеканалів, інтернет-ресурсів («Говірник» та ін.) і безкоштовного ігрового додатку на платформу Android «Р.І.Д.» для вивчення та популяризації української мови в сучасному стилі серед школярів.

Надано рекомендації щодо особливостей роботи зі стилістично маркованою лексикою. Крім того, було проаналізовано практичні аспекти науково-дослідницької діяльності учнів з української мови у системі МАН України як складової національно-патріотичного виховання.

Ця зустріч стала ще одним підтвердженням того, що сучасний вчитель може, вміє і здатний сприймати нове, вдосконалювати його і використовувати практично. Синергія творчості та дружня атмосфера надихає на рух вперед.