КОІПОПК

Кві 24 2019

Print this Запис

Відбулося друге засідання обласної педагогічної студії для учителів географії та керівників гуртків з теми «Краєзнавчий принцип навчання географії»

23 квітня 2019 року на базі Великовільшанського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Васильківського району відбулося друге засідання обласної педагогічної студії вчителів географії та керівників гуртків під керівництвом Краснікова Віталія Костянтиновича з теми «Краєзнавчо-пошукова робота та туризм як інструмент формування географічних компетентностей».

У роботі педагогічної студії взяли участь 24 вчителі географії з різних куточків Київської області, а також:

Олексій Сукенніков, начальник відділу освіти Васильківської райдержадміністрації;

Валерій Совенко, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Валентина Краснікова, методист районного методичного кабінету відділу освіти Васильківської райдержадміністрації;

Ніна Кушнір, секретар Великовільшанської сільської ради;

Наталія Драч, директор Великовільшанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ».

Олексій Сукенніков, начальник відділу освіти Васильківської райдержадміністрації привітав учасників засідання й розповів про зміни в освітній системі району та проекти, які впроваджують заклади освіти.

Секретар Великовільшанської сільської ради Ніна Кушнір розповіла про розвиток села Велика Вільшанка й побажала плідної роботи та гарних вражень від заходу й ознайомлення із населеним пунктом.

Наталія Драч, директор Великовільшанського НВК презентувала заклад освіти «Великовільшанський НВК – школа з душею».

Валерій Совенко у своєму виступі звернув увагу на важливість патріотичного виховання  учнів та відзначив особливу роль краєзнавчо-пошукової роботи в становленні справжніх патріотів своєї Батьківщини. Разом з учасниками заходу було окреслено важливість впровадження компетентнісних завдань при вивченні географії та значущість діяльнісного підходу в формування предметних і ключових компетентностей школярів в умовах Нової української школи.

Віталієм Красніковим було проведено цікаву та пізнавальну компетентнісну краєзнавчу гру «Гастрономічна карта України», під час якої учасники мали змогу ознайомитися з традиційними стравами різних регіонів України.

Під час засідання вчителі обговорили стратегію створення подібних інтерактивних географічних ігор до курсів географії.

Родзинкою засідання стала краєзнавча екскурсія «Велика Вільшанка – туристична перлина Васильківщини», яку провели Галина Никоненко, Віталій Красніков та юні екскурсоводи.

В ході екскурсії вчителі-географи мали унікальну можливість ознайомитися із сучасним підприємством України НВК «О.Д. Пролісок» – ексклюзивним розробником і виробником нового покоління мультипробіотиків, продуктів функціонального призначення та ентеросорбентів. Як було зазначено екскурсоводом, основні напрямки діяльності компанії базуються на розробці та виробництві нового покоління засобів оздоровчої, в першу чергу, пробіотичної терапії, а також на оптимізації методів формування, підтримки і відновлення мікробної екологічної системи людини протягом усього життя, починаючи з періоду народження. Компанія є автором і ексклюзивним виробником мультипробіотиків серій  Симбітер® і Апібакт®, ентеросорбентів серії Смектовіт®, кисломолочного продукту функціонального призначення Симбівіт® преміум. Учасники з’ясували, що на базі Наукового центру компанії проводяться дослідні роботи з отримання ефективних штамів пробіотичних бактерій та біоконструювання на їх основі нових препаратів і продуктів пробіотичної серії. Вчені компанії працюють над розширенням асортименту і постійним вдосконаленням мультипробіотиків та інших засобів оздоровчої лінії, розробкою нових програм з профілактики дисбіозів, відновленням мікробіома у дітей і дорослих за різних форм патології, впровадженням нових методів і технологій в практику.

Також учителі відвідали шкільний музей освіти та історії села Велика Вільшанка, одну з духовних святинь України жіночий монастир ікони Божої Матері «Відрада та Втіха», напилися цілющої джерельної води з-під вільхи.

По закінченню засідання учасники отримали творче завдання та рекомендації до його виконання. Наступне, заключне засідання відбудеться 15 травня 2019 року.

Протягом усього заходу панувала атмосфера творчості та доброзичливості. Учасники обласної педагогічної студії висловили щиру подяку за високий рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні другого заняття адміністрації та педагогічним працівникам Великовільшанського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Васильківського району та керівнику обласної педстудії Краснікову В.К.