КОІПОПК

Жов 19 2018

Print this Запис

Відбулося перше засідання обласної педагогічної студії для  учителів географії та керівників гуртків з теми «Краєзнавчий принцип навчання географії»

18 жовтня 2018 року на базі Погребівської філії Опорного  навчального закладу Путрівський навчально-виховний комплекс «гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Васильківської районної ради відбулося перше засідання обласної педагогічної студії для  учителів географії та керівників гуртків  під керівництвом Краснікова Віталія Костянтиновича з теми «Краєзнавчий принцип навчання географії».

У роботі студії взяли участь 28 учителів географії та керівників гуртків з усієї Київської області, а також:

Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”, який ознайомив присутніх із сучасними підходами до вивчення географії в умовах компетентнісного навчання;

Андрикевич Ірина Валеріївна, завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, яка розповіла про нові зміни у формі та змісті організації методичної роботи з педагогічними працівниками району;

Краснікова Валентина Віталіївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, яка презентувала діяльність районного методичного об’єднання вчителів природничо-географічних дисциплін.

Завідувач Погребівської філії Терещенко Світлана Іванівна розповіла присутнім про історію закладу освіти та особливості організації освітнього процесу.

Красніков Віталій Костянтинович, керівник педагогічної студії, вчитель географії Погребівської філії на початку засідання познайомився з учасниками заходу за допомогою інтерактивної вправи «Будемо знайомі».

В ході TED Talk, Віталій Костянтинович ознайомив присутніх з методичними аспектами організації краєзнавчої роботи. Особливу увагу було приділено формуванню ключових компетентностей учнів на уроках географії та в позаурочний час через використання краєзнавчого матеріалу. Учасники детально розглянули застосування краєзнавчих методів навчання, а також традиційні й сучасні форми краєзнавчої роботи. Під час TED Talk слухачі звернули особливу увагу на створення краєзнавчих проектів. Це і стало подальшою основою для проведення педагогічної майстерні, де педагоги мали змогу створити краєзнавчі проекти за методом індійської вчительки Пранжалли Дутти 5 “П” та презентували результати своєї роботи.

На завершення заходу відбулася краєзнавча екскурсія “Погреби та Луб’янка – красиві села Васильківщини!”, під час якої були представлені цікаві краєзнавчі об’єкти даних населених пунктів.

У ході екскурсії учасники заходу відвідали будинок культури села Погреби, де ознайомилися з рідкісними і старовинними експонатами в музеї старожитностей, а також із сучасним життям населеного пункту Луб’янка, яке є селом переселенців із Чорнобильської зони.

І насамкінець вчителі отримали творче домашнє завдання – підготувати краєзнавчі міні-проекти зі шкільного курсу географії.