КОІПОПК

Тра 17 2017

Print this Запис

Відбулося урочисте закриття XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

16 травня цього року відбулося закриття XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Конкурс, у якому беруть участь мільйони школярів, учнів профтехосвіти, студентів, військовиків, який, окрім України, відбувається у багатьох країнах світу, завершився святом мови в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Це вже сімнадцятий мовний марафон. Конкурс проводить Ліга українських меценатів разом із Міністерством освіти і науки України.

Церемонія зібрала не тільки переможців і призерів турніру, а й учителів, меценатів, політичних, культурних та громадських діячів, митців. Перед присутніми виступили відомі письменники, науковці, журналісти, відбулася яскрава мистецька програма юних талантів Київщини.

Цей патріотичний мовний марафон відбувся головним чином коштом доброчинців з України, США, Канади й Австралії. Всі грошові премії носять імена своїх фундаторів-меценатів. Під час нагородження переможців на сцені поставали поряд з юними обдаруваннями ті, хто найбільше прислужився конкурсу. Загалом цього дня в театрі премію одержали більше 70 осіб.  Переможці також отримали бібліотечки від Ліги українських меценатів, українських газет та київських видавництв.

 

  

Переможці Київщини про свято:

***

«Велике спасибі організаторам конкурсу!

Було дуже приємно відчувати себе частинкою товариства, яке любить, береже і поширює рідну мову, якому небайдуже її сьогодення і майбутнє. Я з захопленням слухала промови і привітання організаторів, гостей, меценатів. Атмосфера в залі була святкова та урочиста, приємно вразили виступи талановитих  виконавців і танцюристів.

Дякую всім, хто вірив у мою перемогу, хто допоміг мені досягти високих результатів: моїй родині та вчителям Дядюрі М.Я. й Пилипенко Л.Г.»

Лазовська Юлія,
учениця 5 класу Фастівського НВК
«Ліцей інформаційних технологій – СЗОШ І-ІІІ ступенів № 9»

***

«Я неймовірно щаслива, що мала нагоду долучитися до знаменної події – урочистого закриття XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

У моєму житті отримання диплому ІІ ступеня в заключному етапі конкурсу – це перше вагоме досягнення. Сьогодні, сидячи в ошатній залі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка пліч-о-пліч зі своїми ровесниками, переможцями конкурсу з усієї України, я відчула силу єдності духу та думки, поринула в атмосферу формування єдиного національного світогляду. Прекрасні слова видатних діячів української культури, освіти та науки пролунали сьогодні на адресу переможців конкурсі та їх наставників. Я переконана, що приймаючи вітання від Михайла Слабошпицького Павла Хобзея, Івана Малковича, Ярослава Яцківа, Ірини Костанкевич, кожен учасник дійства отримав натхнення для нових звершень та отримання нових перемог. 

Особисто мені дуже приємно було отримати престижну премію з рук від відомої особистості, політичного діяча, мовознавця – Ірини Фаріон. ЇЇ прекрасні настанови спонукають до підкорення нових висот у царині вивчення та поширення рідної мови та культури.

Хочеться подякувати меценатам конкурсу, фундаторам премій, почесному журі, організаторам за жертовну працю в ім’я українського слова. Завдяки таким людям маємо надію на процвітання рідної мови та свідомої української нації!»

 Середа Олександра,
учениця  9 класу НВК «Сквирський ліцей- ЗОШ І-ІІ ступенів»

Цього дня на сцені театру відбулася передача естафети – Київська область, котра починала у себе цьогорічний конкурс, передала її Хмельниччині. Саме там 9 листопада урочисто відкриють XVІІІ Міжнародний конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Тож запрошуємо всіх школярів та студентів, які плекають у собі любов до рідної мови, брати участь у нових змаганнях.