КОІПОПК

Кві 26 2018

Print this Запис

Відбулося заключне засідання обласної педагогічної студії вчителів географії та економіки

25 квітня на базі Іванківського районного ліцею відбулося заключне засідання обласної педагогічної студії вчителів географії та економіки  (керівники: Кривульська Людмила Олексіївна, директор, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист,  учитель географії та Димарчук Тетяна Вікторівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, учитель економіки та географії) «Формування ключових компетентностей учнів у процесі навчання географії та економіки» для вчителів Київської області.

У заході взяли участь:

Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу  методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», вчителі географії та економіки Київської областівсього 33 особи.

На початку заняття у своєму виступі Совенко В.В. звернув увагу на нагальні питання, що турбують сучасну педагогічну спільноту й вчителів географії зокрема, а саме: особливості проведення ДПА та ЗНО, підготовку вчителів до викладання інтегрованого курсу природознавства в старшій школі, вибір підручників для 10 класу і т. ін.

У першій частині засідання до уваги слухачів педстудії були запропоновані уроки «Туризм як складова національної економіки, його види. Туризм в Україні. Міжнародний туризм» (географія, 9 клас) та «Валюта. Формування валютних курсів» (економіка, 11 клас), які були підготовлені та проведені у контексті компетентнісного підходу учнями 11 класу в рамках Дня самоуправління.

Перехід людства до інноваційного типу прогресу на початку ІІІ тисячоліття ознаменувався трансформацією постіндустріального суспільства в інформаційне, яке в перспективі перетвориться на суспільство знань. У цьому суспільстві головною цінністю стануть не самі знання, а людина як їх виробник, споживач і, так би мовити, модернізатор, оскільки знання все з більшою швидкістю застарівають і втрачають свою актуальність. Тому педагог має їх постійно оновлювати й поповнювати. Саме тому друга частина заняття була проведена з елементами тренінгу та мала назву «Можливості оn-line ресурсів для розвитку фахової майстерності педагога», де слухачів було ознайомлено з новими інтернет-ресурсами та проведено тренінг по створенню інтерактивних онлайн вправ на платформі  learningapps.org – сервіс Веб 2.0.

На завершення засідання всі учасники отримали електронний варіант збірки «Інтерактивні вправи та структуровані конспекти – ефективний шлях  до розвитку ключових компетентностей школярів», куди ввійшли кращі розробки навчальних занять слухачів педагогічної студії.

По закінченні заходу учасники отримали сертифікати за участь у роботі обласної педагогічній студії.

Вітаємо всіх нас! Бажаємо подальших успіхів та творчої наснаги!