КОІПОПК

Лют 12 2018

Print this Запис

Відбулося заняття обласного майстер-класу Лівінської Людмили Василівни «Компетентнісний підхід до викладання шкільного курсу історії»

8 лютого 2018 року на базі Хотівського НВК Києво-Святошинського району для вчителів Київщини було проведено друге заняття обласного майстер-класу «Компетентнісний підхід до викладання шкільного курсу історії». Заняття проводила учителька  історії Лівінська Людмила Василівна і розпочала його з психологічної вправи “Асоціація”, у ході якої було використано один із методів таксономії  Б. Блума “ромашку Блума” (“ромашку запитань”). Присутні на занятті вчителі охоче долучилися до виконання тренінгової вправи та із задоволенням і користю послухали інформацію про типи запитань та їх значення у застосуванні на практиці. Продовжуючи заняття, Людмила Василівна поділилася досвідом з використання у своїй практиці елементів критичного мислення, які допомагають і учням, і вчителю вільно використовувати розумові стратегії для формування обґрунтованих висновків і оцінок, прийняття виважених рішень. За допомогою схематичних зображень вчителька розповіла як можна, використовуючи прості прийоми, вибудовувати аргументовану думку, переконувати співрозмовника у істинності та правдивості своїх тверджень.

Інноваційним і цікавим було практичне заняття, на якому учні 6 (10)-А гімназійного класу, працюючи в групах з документальними матеріалами, показали не тільки ґрунтовні знання з історії, а й вміння ставити конкретні запитання і лаконічно давати відповіді на них, цитувати документ і аргументовано висловлювати свою думку, слухати однокласників і підтримувати їх у нетипових ситуаціях… А головне, що діти щиро проявляли свої справжні емоції і хвилювання за українців, долю нашої держави на різних етапах її історичного розвитку.

Закінчилося заняття жвавим обговоренням інформації, отриманої від педагогічної зустрічі. Всі присутні висловили глибокі слова вдячності Людмилі Василівні за організацію роботи майстер-класу, практичних порад та передового досвіду.