КОІПОПК

Лют 14 2018

Print this Запис

Відбулося засідання обласної педагогічної студії Мартинюк Тетяни Сергіївни для вчителів географії, природознавства, викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку»

13 лютого 2018 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білоцерківської міської ради відбулося друге засідання обласної педагогічної студії (керівник Мартинюк Тетяна Сергіївна, заступник директора з НВР, учитель-методист, кандидат педагогічних наук) з теми «Методика реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства» для вчителів географії, природознавства, викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку».

 

У заході взяли участь: Совенко Валерій Володимирович (координатор роботи педстудії), завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», Гайдаєнко Олена Анатоліївна, методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, педагоги Київської області всього 48 осіб.

Теоретична частина засідання була розпочата вправою «Відвертість», під час якої учасники щиро продовжували запропоновані речення з позиції вчителя  та прогнозували відповіді з позиції учня. Вправа «Усе в твоїх руках» стала мотиваційним поштовхом до плідної співпраці. Протягом теоретичної частини були озвучені ряд сучасних тенденцій розвитку освіти, що виокремленні в блоки:

  • Сучасній школі – сучасного вчителя. 10 найважливіших навичок, якими мають володіти діти  сьогодні, щоб бути затребуваними завтра.
  • Зміна ролі учителя географії та природознавства в умовах проведення сучасного навчального заняття.
  • Застосування діяльнісного підходу в процесі реалізації різноманітних форм навчальних занять географії та природознавства в основній школі.

  

Практична частина заняття передбачала відпрацювання діяльнісних форм організації освітньої діяльності. Учасники детально розглянули методику організації поточної перевірки навчальних досягнень школярів  (географічні диктанти). Ознайомилися з технологією «сторітелінгу» та відпрацювали вправу «Тиха дискусія». Педагоги об’єдналися в групи, ознайомилися з особливостями організації роботи в міні-групах для виконання міні-проектів та організації їх захисту. Протягом 45 хвилин в уявному класі були «прожиті» сім міні-проектів: «Успішний фермер вирішив зайнятися високопродуктивним вирощуванням  бананів на території Вінницької області»; «Які речі взяти з собою у подорож  до…?»; «Ви вирішили зайнятися фермерською діяльністю. Купили землю на території Полісся (Закарпаття чи Криму і т. д.) Оберіть із переліку сільськогосподарських культур ті, що будете вирощувати. Свій вибір прокоментуйте. Складіть бізнес-план»; «Який тип електростанції побудуєте в Чернівцях (Маріуполі, Полтаві і т. д.)»; «Використовуючи текст казки «Червона Шапочка», «Молодильні Яблучка», «Івасик-Телесик» (на вибір) учні перекладають текстову інформацію на графічне зображення»; «Виступ на екологічній конференції «Сучасні демографічні процеси», із точки зору демографа-оптиміста, демографа-песиміста».

Наступним етапом практичної частини було відпрацювання діяльнісного підходу як технології опрацювання текстів підручників та створення буктрейлеру.

Слухачі педстудії отримали домашнє завдання, що передбачає застосування відпрацьованих форм роботи. В цілому на занятті панувала тепла та дружня атмосфера, педагоги з  радістю обмінювалися досвідом, ставили завдання на майбутнє, із захватом реагували на включення їх до практичної  діяльності. Учасники обласної педагогічної студії висловили щиру подяку за високий рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні другого заняття педагогічним працівникам Білоцерківської загальноосвітньої  школи №18.

На початку заняття Валерій Володимирович Совенко ознайомив учасників педстудії з умовами проведення Всеукраїнської олімпіади з географії для цьогорічних абітурієнтів, яку проводить Київський національний університет імені Тараса Шевченка, та умовами зарахування її результатів до сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання при розрахунку конкурсного балу під час вступу за державним замовленням.  Детальніше про проведення цієї олімпіади можна дізнатися на сайті Географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.