КОІПОПК

Лют 22 2018

Print this Запис

Відбулися ювілейні ХХХХ краєзнавчі читання імені о. Петра Лебединцева

22 лютого 2018 р. у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулися ювілейні ХХХХ краєзнавчі читання ім. о. Петра Лебединцева, які проводяться в цій установі з 1998 р. В них взяли участь білоцерківські краєзнавці та вчителі історії.

КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» мав честь представляти кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Перерва Володимир Степанович, який виголосив доповідь «Протоієрей о. Петро Лебединцев та його освітня діяльність у київському генерал-губернаторстві».

Доповідачем було опубліковано цілий ряд невідомих фактів з історичних першоджерел, які розповідають про життя та діяльність видатного протоієрея-освітянина, іменем якого у сучасній Білій Церкві названо вулицю і перевулок.

Було звернуто увагу на роль о. Петра Лебединцева у здобутті Київською губернією пальми першості серед півсотні губерній Російської імперії за кількістю шкіл; розглянуто київські та петербурзькі публікації преси про початок «шкільної революції» у Білій Церкві і роль у цьому процесі о. Петра Лебединцева, якого пов’язувало з Білою Церквою десятиліття служіння.