КОІПОПК

Чер 13 2018

Print this Запис

Відбувся майстер-клас для вчителів географії з теми «Використання картографічного матеріалу в шкільному курсі географії»

12 червня 2018 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» було проведено майстер-клас для вчителів географії з теми «Використання картографічного матеріалу в шкільному курсі географії».

У заході взяли участь: Остроух Віталій Іванович, кандидат географічних наук, доцент кафедри геодезії та картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач редакції навчальної тематики ДНВП «Картографія»; Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та 29 вчителів географії Білоцерківського, Володарського, Рокитнянського, Сквирського, Ставищенського та Тетіївського районів Київської області.

У ході майстер-класу було розглянуто низку питань, які висвітлювали важливі аспекти використання картографічного матеріалу в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти. Основну увагу під час проведення майстер-класу було зосереджено на роботі з топографічною картою, оскільки ця тема є найбільш складною для навчання учнів у курсі 8 класу «Україна у світі: природа, населення».

На початку майстер-класу В.В. Совенко зупинився на питанні формування картографічної компетентності учнів у процесі роботи з топографічною картою. Далі проводився тренінг з теми «Методика використання топографічної карти в шкільному курсі географії», де учасники безпосередньо працювали з топографічними картами, повторюючи теоретичний матеріал та виконуючи різноманітні практикуми. Тренером з даного питання виступив Віталій Іванович Остроух.

    

Учасники майстер-класу виконували завдання, спрямовані на вдосконалення навичок роботи з топографічними картами; визначали методичні аспекти використання навчального електронного посібника «Топографічна карта» в шкільному курсі географії; отримали корисну інформацію про нові навчальні картографічні видання та методичні розробки з курсів географії.

По завершенню заходу учасники отримали сертифікати, які засвідчують їхню успішну участь у майстер-класі з теми «Топографічна карта».