КОІПОПК

Січ 06 2021

Print this Запис

Відбувся майстер-клас з теми «Текстильна рамка з вишивкою рушниковими швами»

5 січня 2021 року в онлайн режимі на платформі Zoom проведено перше заняття обласної педагогічної студії майстер-класу з теми «Текстильна рамка з вишивкою рушниковими швами», керівником якої є Висторонська Людмила Василівна, вчитель обслуговуючої праці Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білоцерківської міської ради Київської області.

У заході взяли участь координатор педагогічної студії Мельничук Наталія Михайлівна, викладач кафедри природничо-математичної освіти та технологій КНЗ КОР «КОІПОПК» та  педагогічні працівники області в кількості 29 осіб.

Про організацію та зміст діяльності педагогічної студії розповіла Людмила Василівна. Вона зазначила, що особливість обраної теми полягає у можливості поєднання в одному проєкті технології обробки текстильних матеріалів ручним та машинним способами. Об’єктом проєктування є вироби інтер’єрного призначення, які можуть бути виготовлені учнями як 5-6 класів, так і більш старшого віку. У процесі виготовлення виробу у 5-6 класах основну увагу необхідно приділяти опануванню учнями ручних швів. Під час виготовлення проєкту учнями 7-9 класів акцент необхідно робити на особливостях композиційної побудови візерунка для вишивання з використанням стилізованих рослинних орнаментів.

Під час теоретичної частини учасники педстудії ознайомились з поняттям текстильної рамки, особливостями її використання та основними етапами  виготовлення. Свою розповідь керівник унаочнила світлинами колекції учнівських робіт, виготовлених з використанням текстильної рамки.

У практичній частині майстер-класу учасники провели пошукову роботу виробів-аналогів декорованих рушниковими швами та працювали над створенням композиції для декорування серветки.

Наприкінці онлайн-зустрічі керівник обласного професійного об’єднання окреслила особливості підготовки творчих завдань учасниками, педагоги висловили слова вдячності за пророблену роботу.