КОІПОПК

Січ 10 2019

Print this Запис

Відбувся науково-практичний семінар для методистів регіональних методичних служб, учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури «Формування ключових компетентностей і критичного мислення учнів на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури»

10 січня 2019 року відбувся науково-практичний семінар для методистів регіональних методичних служб, учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури «Формування ключових компетентностей і критичного мислення учнів на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури»

10 січня 2019 року на базі Комунального навчального закладу Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” відділом української мови і літератури та зарубіжної літератури інституту спільно із Творчим об’єднанням «Соняшник» проведено науково-практичний семінар для методистів регіональних методичних служб, учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури «Формування ключових компетентностей і критичного мислення учнів на уроках української мови і літератури, зарубіжної літератури».

У роботі семінару взяли участь:

Калинич Олеся Василівна, учитель української мови та літератури Хустської гімназії-інтернату Закарпатської області, заслужений учитель України;
Помазан Ігор Олександрович, завідувач кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія», кандидат філологічних наук, доцент, голова методичної комісії Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»;
Морщавка Юрій Олександрович, директор Творчого об’єднання «Соняшник»;

Поліщук Оксана Миколаївна, завідувач відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «КОІПОПК»;

Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «КОІПОПК».

На семінарі розглядалися такі питання:

  • інноваційні методи викладання української мови та літератури;
  • завдання проектів ТО «Соняшник» в контексті Нової української школи, концепції національно-патріотичного виховання та ефективної підготовки до ЗНО;
  • інтелектуальні проекти Творчого об’єднання «Соняшник» в канві розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів.

У ході семінару з метою підвищення якості шкільної мовно-літературної освіти, полегшення адаптації вчителів-словесників до реформування системи освіти, середовища Нової української школи, забезпечення якісної підготовки учнів до ЗНО та проведення творчих конкурсів і олімпіади з української мови і літератури, популяризації українознавчої гри «Соняшник» було вироблено рекомендації:

  1. Провести засідання регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури з метою ознайомлення словесників із питаннями формування ключових компетентностей і критичного мислення учнів у відповідності із основними положеннями концепції Нової української школи.

Керівники регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури
Січень 2019 року

  1. Ознайомити учителів-словесників із питаннями проведення творчих конкурсів і олімпіади з української мови і літератури та українознавчої гри «Соняшник» у 2018/2019 навчальному році.

Керівники регіональних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури
Січень-лютий 2019 року

  1. Упроваджувати новітні методики підготовки школярів до ЗНО, участі в творчих конкурсах і олімпіадах.

Учителі української мови і літератури, зарубіжої літератури
Постійно

  1. Узагальнювати та популяризувати вітчизняний досвід вчителів-словесників щодо формування ключових компетентностей і критичного мислення учнів.

Методисти регіональних методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів
Постійно

  1. Продовжувати проведення навчальної роботи зі слухачами курсів підвищення фахової кваліфікації, консультацій з тем «Компетентнісно зорієнтоване навчання на заняттях української мови і літератури та зарубіжної літератури», «Нова українська школа: сучасний інструментарій учителя-словесника»

Методисти відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури інституту
2018/2019 н.р.

  1. Організувати на місцях консультативні пункти з питань реалізації основних положень Нової української школи.

Керівники регіональних та шкільних методичних об’єднань учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури
2018/2019 н.р.