КОІПОПК

Бер 22 2018

Print this Запис

Відбувся науково-практичний семінар «Дитина з порушеннями опорно-рухового апарату в класі (групі): стратегія, взаємодія та організація освітнього середовища»

21 брезня 2018 року на базі Білоцерківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс» відбувся науково-практичний семінар «Дитина з порушеннями опорно-рухового апарату в класі (групі): стратегія, взаємодія та організація освітнього середовища».

Метою проведення семінару було визначення особливостей розвитку, навчання та виховання дітей з порушеннями опорно-рухової системи ефективних способів формування; ознайомлення з  методами ерготерапії в організації супроводу інклюзивної форми навчання для дітей з церебральним паралічем.

У роботі семінару взяли участь:

Алєксєєва Олена Іванівна, проректор КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”, кандидат психологічних наук;

Загурська Світлана Миколаївна, завідувач відділу спеціальної педагогіки КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”, кандидат філософських наук;

Панченко Тетяна Леонідівна,  доцент кафедри ортопедагогіки та реабілітології факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидат психологічних наук;

Заплатинська Анна Богданівна, доцент кафедри ортопедагогіки та реабілітології факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук;

Богатиренко Юлія Вікторівна, директор Білоцерківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс»;

Костина Альона Анатоліївна, заступник директора Білоцерківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс»;

Трохимець Наталія Вікторівна, психолог Білоцерківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс»;

Кильова Ірина Іванівна, вчитель-реабілітолог центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м.Бровари;

Аляб’єва Олена Степанівна, методист центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м.Бровари.

Під час семінару-практикуму обговорено такі питання:

  1. Особливості взаємодії та організація освітнього середовища в класі де навчається дитина з порушеннями опорно-рухового апарату.
  2. Методи ерготерапії в організації супроводу інклюзивної форми навчання для дітей з церебральним паралічем.
  3. Роль центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю в реалізації індивідуальних можливостей і соціальної адаптації.

У практичній частині семінару Трохимець Наталія Вікторівна, психолог Білоцерківського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс», презентувала індивідуальне заняття «Сенсоінтегративна корекція дитини з порушеннями опорно-рухового апарату».

За підсумками  семінару учасники сформували рекомендації, які будуть розміщенні у віртуальному кабінеті відділу спеціальної педагогіки КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та в Інформаційно-методичному збірнику академії.

Семінар завершився проведенням «круглого столу» з питань організації освітнього середовища в класі, де навчається дитина з порушеннями опорно-рухового апарату.