КОІПОПК

Вер 18 2019

Print this Запис

Відбувся навчально-практичний семінар «Урок літератури – формат креативних ідей»

17 вересня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» для учасників Проєкту «Філологічний Олімп» Київської області  відбувся навчально-практичний семінар  «Урок літератури – формат креативних ідей» у форматі «Світове кафе».

Учасників заходу привітала Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури інституту, яка оголосила мету та завдання заходу, побажала невичерпної енергії, оптимізму та нових позитивних емоцій.

У ході  зустрічі були розглянуті такі питання:

  1. Вітання авторських колективів навчально-методичних посібників: книг для вчителя із зарубіжної та української літератури для 11 класів із мультимедійними додатками.
  2. Організація роботи локацій «Світового кафе» за темами: «Учитель – лідер освітнього простору», «Учень – повноправний творець майбутнього», «Урок літератури – формат креативних ідей», «Освітній простір для формування людини майбутнього».
  3. Презентація підсумків роботи груп хранителем кожної локації.
  4. Підбиття підсумків: самооцінка і взаємооцінка роботи кожного під час роботи в локаціях.
  5. Оголошення про закриття всеукраїнського науково-педагогічного проєкту «Філологічний Олімп» на підставі Наказу МОН України № 916 від 2 липня 2019 року.
  6. Організація творчої групи філологів Київщини, вчителів української мови і літератури та складання перспективного плану роботи и на 2019-2020 навчальний рік.
  7. План оновлення віртуального кабінету зарубіжної літератури складання графіку роботи.

Сьогодення ставить перед учителями завдання переосмислення своєї педагогічної діяльності, перегляду підходів та методів викладання. Неможливо бути компетентним учителем-філологом без бажання вчитися, постійно самовдосконалюватися. Усе, що відбувається в нашому житті, дає нам досвід.

Учасники навчально-практичного семінару об’єдналися в 4 групи, кожна з яких обговорювала теми локацій «Світового кафе» й записувала всі креативні ідеї, що доповнювалися іншими колегами. Кожний отримав можливість презентувати свою ідею та переконався, що завдяки активному залученню в процес обговорення у форматі «Світове кафе» інших, можна знайти найбільш цікаві варіанти та оптимальні шляхи вирішення тих чи інших проблем. Ерудиція та майстерність вчителів-філологів Київщини, переплетені з вагомим особистим досвідом, довели: сучасний урок літератури, дійсно, є  форматом, в якому народжуються креативні ідеї.

Рефлексія учасників навчально-практичного семінару

Участь у заході дала можливість обмінятися досвідом, збагатитися мудрими порадами та цікавими ідеями, об’єднатися з однодумцями та спланувати  свій поступ уперед. Але якою б модернізованою та комп’ютеризованою не була сучасна школа, яким би ерудованим, сучасним, неординарним не був учитель-словесник, головна мета його діяльності полягає в тому, щоб він зміг «достукатись» до сердець своїх учнів, щоб зумів посіяти в них добре, мудре, вічне.

Такі  заходи – спільний пошук рецептів успішної професійної діяльності, заохочення до творчості, підтримка та надання впевненості педагогам у власних силах та можливостях.

Куракіна Валентина

Кажуть, що людині в житті щастить двічі: у кого народився і в кого вчився. Тільки той, хто сам має крила, може  навчити літати інших. Саме такими справжніми професіоналами, майстрами, захопленими словом, бажанням самовдосконалюватися і зростати особистісно і професійно,  є учасники сьогоднішньої зустрічі. Щиро дякую за море позитиву, неймовірний настрій, новий досвід,  знання, творчі знахідки та емоційну насолоду.

Волошина Людмила

ОСІНЬ
–   пора збирати вражай, а він у нас багатющий.
ОСІНЬ
– тепло і сонячно в душі.
ОСІНЬ
– тому плідно працюємо.
ОСІНЬ
– час творчої співпраці, нових помислів та ідей.
ОСІНЬ
–  все, як і у природі, радіємо:
– ще один крок вперед!

Почерніна Ірина