КОІПОПК

Кві 14 2017

Print this Запис

З нагоди святкування Року Японії в Україні колеги академії влаштували майстер-клас із виготовлення сувеніру японською технікою «кінусайга»

У 2017 році Японія і Україна відзначають 25 річницю встановлення дипломатичних відносин між країнами. З цієї нагоди впродовж року в Україні проходитимуть міжкультурні заходи.

Київщина також долучилася до відзначення цієї дати. Так, 12 квітня 2017 року для співробітників КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» був проведений майстер-клас із виготовлення великоднього сувеніру японською технікою рукоділля – «кінусайга» (у нас його називають «печворк без голки»).

Майстер-клас проводила Винарчук Тетяна Ммиколаївна, методист відділу моніторингу якості освіти, викладач трудового навчання.

У теоретичній частині майстер-класу колеги ознайомилися з історією виникнення й розвитку країни Японія, зокрема – розглянули національну символіку прапора та державний  устрій країни, добіркою найцікавіших фактів про дивовижну країну хмарочосів і найдавніших храмів, гейш, сакури, супертехніки і чайних церемоній з безліччю традицій, особливостей, правил поведінки, незвичних для західної людини; почули цікаві версії, чому Японію називають “країною сонця, що сходить”.

Практична частина була присвячена виготовленню сувеніру «Великоднє яйце» –  невід’ємного атрибуту святкування Пасхи – японською технікою «кінусайга» (вперше запровадила техеніку японка Маено Такаші (Maeno Takashi), викладач університету в Нагойа).

Упродовж роботи панувала творча атмосфера, що об’єднала колег-однодумців, які мали можливість виявити свою фантазію і креативність.

Знайомство з японськими рукодільними техніками викликало інтерес учасників, а сам процес виготовлення сувеніру був цікавим і корисним для подальшого використання своїх умінь у створенні цікавих речей.