КОІПОПК

Січ 27 2015

Print this Запис

Засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”

27 січня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”. 

Захід відкрили президент Національної академії Юрій Ковбасюк та директор Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні Гуідо Белтрані.

Керівники проекту зі Швейцарської та української сторін Рольф Голлоб, співголова Центру міжнародних освітніх проектів Цюріхського педагогічного університету (Швейцарія) та Наталія Протасова, завідувач кафедри управління освітою Національної академії розповіли про хід впровадження проекту в 2014 році та план його реалізації у наступні періоди. 

1

Головний експерт компонентів проекту “Директори шкіл” та “Учителі” Любов Задорожна розповіла про особливості реалізації проекту в системі післядипломної педагогічної освіти у Київській та Одеській областях.  

Зокрема, було зазначено, що у Київській області організована систематична робота з реалізації проекту щодо розвитку громадянських компетентностей в Україні. Насамперед, впровадження проекту передбачає підготовку 20 майстер-тренерів, розробку відповідних спецкурсів для слухачів КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», видання методичних рекомендацій, проведення тренінгів для учнів-лідерів учнівського самоврядування тощо.

2

Головний експерт проекту з компоненту “Державні службовці”, професор кафедри управління освітою Національної академії Людмила Паращенко  розповіла про особливості впровадження компоненту “Державні службовці”, відзначивши важливість реалізації принципів “доброго врядування’ та активізації національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини.

Члени Ради проекту обговорили стратегію подальшої його реалізації, визначили пріоритетні напрями та перспективи впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в Україні. Зокрема, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства України з питань державної служби Марина Канавець, підкреслила актуальність зазначеного проекту в контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і  модернізації державного управління та державної служби на основі демократичних цінностей і принципів ефективного врядування. У ході дискусії, було наголошено на важливості  створення передумов реформування державної служби, однією з яких є підвищення професіоналізму і компетентності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Кононенко Ольга Борисівна, начальник відділу планування та зв’язків з громадськими організаціями Міністерства освіти і науки України зазначила, що результати проекту сприятимуть інтеграції національної системи освіти до європейського та світового освітнього простору й підкреслила необхідність поширення досвіду Київської та Одеської областей на всі регіони України. 

Євген Красняков, головний консультант секретаріату комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, зауважив, що законодавча рамка для впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини потребує подальшого удосконалення та запросив експертів проекту до роботи в цьому напрямку.

У цілому, результати впровадження проекту у 2014 році було визнано успішними. В ході засідання членами Ради були окреслені стратегічні перспективи розвитку освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в Україні.