КОІПОПК

Лис 07 2017

Print this Запис

Завершено курси керівників гуртків художньо-естетичного напряму

  

3 листопада 2017 року завершено курси підвищення фахової кваліфікації керівників гуртків художньо-естетичного напряму (образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва). Зміст курсів було спрямовано на поглиблення знань слухачів і вдосконалення набутих умінь з організації естетичного та національно-патріотичного виховання юного покоління, формування в дітей і молоді особистісно-ціннісного ставлення до дійсності та мистецтва, загальнокультурної грамотності, естетич­ної свідомості, духовного самовдосконалення засобами позашкільної освіти.

Слухачам було запропоновано ряд навчальних занять щодо модернізації освітньої діяльності мистецьких гуртків, творчих об’єднань в умовах реформування системи освіти та суспільних викликів, вдосконалення їхнього організаційного, дидактичного, методичного забезпечення: «Позитивний імідж гуртка та засоби його формування», «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти», «Інноваційна діяльність керівника гуртка як засіб його професійного розвитку» (В.Ю. Гаврилюк, методист відділу виховної роботи та позашкільної освіти), «Урахування вікових особливостей психічного розвитку особистості у професійній діяльності педагогічних працівників» (Н.М. Ревуцька, викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти), «Філософія освіти: виклики постмодернізму» (О.Г. Дуб, викладач кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін).

Жвавий інтерес слухачів курсів викликали теоретичні та практичні заняття фахового модуля: «Основи образотворчої грамоти. Закони композиції», «Методичні основи зображення пейзажу», «Методика зображення натюрморту» (В.Г. Власова, методист відділу методики викладання предметів художньо-естетичного циклу), «Сучасні технології у декоративно-вжитковому мистецтві: прикраси із матеріалу «фоаміран», «Використання нетрадиційних прийомів роботи з папером: техніка «волога паперопластика», «Виготовлення виробів з паперу та картону в техніці «Айріс-фолдінг» (Т.М. Винарчук, викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти), «Виготовлення виробів у техніці «Сухе валяння», «Технологія виготовлення ляльки «Тільда» (Н.М. Мельничук, викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій), «Технологія виготовлення декоративних виробів із фольги» (О.І. Сацюк, завідувач відділу методики викладання трудового навчання й технологій).

  

Слухачі курсів відзначили високий рівень організації педагогічної практики, яка відбулася на базі Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Білоцерківської міської ради – лабораторії позашкільного виховання та розвитку академії. Слухачам були презентовані навчальні заняття і майстер-класи: «Методика викладання петриківсько­го розпису» (Л.М. Красніцька-Луцик, керівник народного художнього колективу «Студія петриківського розпису «Азалія»), «Сучасні техніки образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва» (Л.В. Клеймьонова, керівник студії образотворчого мистецтва «Палітра», В.І. Коробко, керівник зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Берестяночка»), «Сучасні техніки виготовлення декоративних виробів з природного матеріалу» (О.В. Ненашева, керівник школи рукомистецтва «Креатив»). Слухачі щиро подякували В.Д. Гутник, директору, Л.П. Бобло, методисту ЦТДЮ «Соняшник» за організаційно-методичний супровід педагогічної практики.

Позитивні відгуки слухачів мала навчальна екскурсія до Білоцерківського краєзнавчого музею та перегляд кращих робіт обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір 2017». Експозиція виставки налічувала 220 виробів, виготовлених у різноманітних техніках декоративно-вжиткового мистецтва (вишивка, в’язання, ліплення, різьблення, плетіння, ткацтво, розпис по склу, тканині та дереву тощо).

Захист творчих проектів слухачів відбувся у формі  майстер-класів, під час яких було презентовано авторські методичні системи й перспективний педагогічний досвід діяльності гуртків образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва.

Слухачі курсів висловили подяку керівництву та науково-педагогічним працівникам КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» за високу якість проведення теоретичних і практичних занять, мотивацію їх до подальшої професійної діяльності й самоосвіти. С.І. Рудик, староста групи, керівник гуртка Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва: «Дякуємо за високий рівень організації курсового навчання, практичну зорієнтованість навчальних занять, можливість творчого спілкування з теоретиками й практиками образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва! Разом зробимо наш світ кольоровим, яскравим і цікавим!».