КОІПОПК

Кві 18 2017

Print this Запис

Завершено курси «Управлінський та науково-методичний супровід інноваційної діяльності позашкільних навчальних закладів»

14 квітня 2017 року завершили роботу курси підвищення фахової кваліфікації директорів, заступників директорів, методистів позашкільних навчальних закладів з проблеми «Управлінський та науково-методичний супровід інноваційної діяльності позашкільних навчальних закладів». Зміст курсового навчання було спрямовано на поглиблення знань слухачів, удосконалення набутих умінь з моделювання, формування й розвитку інноваційного освітнього середовища сучасного позашкільного закладу, неперервної освіти та дослідно-експериментальної роботи його педагогічних працівників.

 

Слухачам було запропоновано ряд навчальних занять з освітнього менеджменту, модернізації управлінської, науково-методичної, контрольно-аналітичної діяльності у позашкільних навчальних закладах в умовах реформування системи освіти, децентралізації й суспільних викликів: «Основи освітнього менеджменту. Фандрайзинг, стратегічні методи управління навчальним закладом» (О.В. Часнікова, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій, кандидат педагогічних наук), «Дослідно-експериментальна робота та інноваційна діяльність педагога: від теорії до успіху» (А.М. Шевченко, старший викладач кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту, кандидат психологічних наук), «Моніторинг як складова освітньої діяльності» (О.О. Дем’яненко, доцент кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту, кандидат педагогічних наук), «Системний підхід до організації науково-методичної роботи в закладі освіти» (І.П. Паливода, завідувач відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти), «Кращі педагогічні практики: розроблення, експертиза, упровадження» (Л.В. Кабан, старший викладач кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту), «Позитивний імідж сучасного позашкільного навчального закладу та шляхи його формування», «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засо­ба­ми позашкільної освіти», «Створення та функціонування інформаційно-освітнього середовища сучасного позашкільного навчального закладу» (В.Ю. Гаврилюк, викладач кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту).

 

Слухачі курсів відзначили високий рівень організації управлінської та методичної практики, яка відбулася на базі Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» і Станції юних натуралістів Білоцерківської міської ради. Слухачам були презентовані навчальні заняття і майстер-класи щодо організації та змісту управлінської й науково-методичної роботи в сучасному позашкільному навчальному закладі: «Стан і перспективи розвитку позашкільної освіти в умовах реформу­вання системи освіти держави та суспільних викликів» (Т.В. Нестерук, директор КЗ КОР «ЦТДЮК»), «Інноваційний розвиток сучасного позашкільного навчального закладу: моделювання та реалізація» (Л.М. Шевченко, заступник директора КЗ КОР «ЦТДЮК», «Управлінська культура та компетентність керівника позашкільного нав­чаль­­ного закладу» (В.Д. Гутник, директор ЦТДЮ «Соняшник»), «Освітній маркетинг і фінансово-господарська діяльність сучасного позашкільного навчального закладу» (Т.П. Ільюшина, методист ЦТДЮ «Соняшник»), «Сучасні підходи до організації науково-методичної роботи в позашкільному нав­чаль­­ному закладі» (Ю.М. Мазун, директор СЮН). «Родзинками» дозвіллєвої діяльності слухачів стали навчальні екскурсії до дендропарку «Олександрія» і Замкової гори, відвідини обласної виставки науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та обласної виставки робіт вихованців гуртків початкового технічного моделювання.

 

Захист творчих проектів слухачів відбувся у формі «круглого столу», в ході якого було презентовано перспективний досвід управлінської та методичної роботи. Слухачі курсів висловили подяку керівництву та науково-педагогічним працівникам КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» за високу якість проведення теоретичних і практичних занять, мотивацію їхньої подальшої інноваційної діяльності та самоосвіти. Гайко Наталія Сергіївна, староста навчальної групи, директор Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва: «Дякуємо академії за високий рівень організації курсового навчання! Курси забезпечують формування управлінської культури, сучасного стилю педагогічного мислення, запровадження оригінальних ідей і технологій, кращого досвіду управлінської й науково-методичної роботи в практичну діяльність сучасного позашкільного закладу!».

Інформаційно-методичні матеріали курсів