КОІПОПК

Гру 01 2017

Print this Запис

Завершили роботу курси підвищення фахової кваліфікації вчителів початкових класів з проблеми “Формування здоров’язбережної компетентності молодшого школяра”

1 грудня 2017 року завершили роботу курси підвищення фахової кваліфікації вчителів початкових класів з проблеми “Формування здоров’язбережної компетентності молодшого школяра” (розробник: І.М. Дишлева).

Під час курсів слухачі ознайомились з актуальними питаннями розвитку освіти в Україні, інноваційними підходами у роботі вчителя початкових класів. Особливої уваги та обговорення викликали наступні теми: «Нова українська школа: від теорії до практики», «Нова українська школа: нормативно-правове та навчально-методичне забезпечення», «Педагогічні техніки і прийоми в роботі вчителя в контексті  Нової української школи», «Технологія «SMART  KIDS» в контексті реалізації Концепції Нової української школи».

З метою вирішення пріоритетних завдань щодо зміцнення здоров’я молодших школярів, слухачі курсів взяли участь у навчальному тренінзі «Інтегрований підхід до формування здоров’язбережної компетентності молодшого школяра в контексті реалізації Концепції Нової української школи» (І.М. Дишлева).

Під час роботи тренінгу розглядалися такі питання:

 • двокомпонентна модель підготовки вчителів з методики формування здоров’язбережної і соціальної  компетентності молодшого школяра;
 • навчальний курс «Вчимося жити разом» як засіб формування здоров’язбережної компетентності молодшого школяра;
 • реалізація концепції Нової української школи на засадах «педагогіки партнерства»;
 • питання щодо вивчення предмета у контексті реалізації оновленої програми з основ здоров’я;
 • нормативні й організаційні засади проведення тренінгу для вчителів початкових класів у закладах освіти;
 • методичні аспекти викладання предмета «Основи здоров’я» на засадах розвитку життєвих навичок;
 • вікові особливості учнів початкової школи;
 • особливості використання вправ для створення доброзичливої атмосфери на тренінгу.

Продуктивною діяльністю на тренінзі була презентація майстер-класів учасників уроків-тренінгів з «Основ здоров’я» для учнів початкових класів. У ході такої роботи учасниками було продемонстровано:

 • нові підходи (співпраця, відкритість, активність, відповідальність).
 • нові знання (інтенсивне засвоєння, уточнення).
 • позитивні цінності (ставлення, ідеали).
 • нові уміння і навички (ефективної комунікації, самоконтролю, лідерства, роботи в команді, уміння надавати й отримувати допомогу, аналіз ситуацій і прийняття рішень).

Проходження педагогічної практики створює позитивний настрій у подальшій роботі вчителів, налаштовує на віддачу набутого педагогічного досвіду школярам, відкриває широкі можливості для вдосконалення та професійного зросту. У ході проведення педагогічної практики на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Білоцерківської міської ради та Узинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Білоцерківської РДА, слухачі курсів познайомилися з авторською методикою вчителів-практиків з проблеми упровадження здоров’язбережних технологій у систему роботи закладу освіти в умовах Нової української школи. Основний зміст такої роботи становить професійно-педагогічна діяльність слухача, що включає організацію індивідуальної й колективної навчально-пізнавальної діяльності учнів та вивчення, аналіз, самоаналіз педагогічного досвіду вчителя, формування й розвиток методичної культури.

  

Позитивні відгуки слухачів курсів свідчать про високу оцінку якості підвищення кваліфікації, можливість отримати нові знання щодо формування здоров’язбережної компетентності молодшого школяра.

Здається, що два тижні – це дуже багато. Та коли педагог займається улюбленою справою, покращує свою фахову майстерність, втілює омріяні перспективи у роботу – ось тоді це справжні курси підвищення кваліфікації, котрі залишать слід в освітянській роботі упродовж наступних п’яти років!

 

Підготувала: Дишлева Ірина Миколаївна, доцент кафедри  педагогіки, психології, та менеджменту освіти КВНЗКОР «Академія неперервної освіти».